Tilos szóba állni Michael Moore-ral

Vágólapra másolva!
Az amerikai gyógyszergyártók felszólították a dolgozóikat, hogy ne álljanak szóba baseball-sapkás idegenekkel, ugyanis Michael Moore, a Fahreneheit 9/11 és a Kóla, puska, sültkrumpli rendezője épp anyagot gyűjt legújabb leleplező dokumentumfilmjéhez, ami az egészségügyről fog szólni.
Vágólapra másolva!

A Los Angeles Times értesülései szerint a hat legnagyobb amerikai gyógyszerészeti cég figyelmezette a dolgozóit, hogy legyenek elővigyázatosak, ha találkoznak egy baseball-sapkás, ápolatlan fickóval, aki túl sokat kérdezősködik. Barátságosnak tűnhet, de valójában Michael Moore az, aki az egészségügy piszkos titkai után kutat új filmjéhez, az ideiglenesen Sicko nevet viselő mozihoz.

A Fahrenheit 9/11 és a Kóla, puska, sültkrumpli rendezője ezúttal az egészség köré épült ipart készül leleplezni, különös tekintettel a biztosítókra, a gyógyszergyártókra és az illetékes állami szervekre. Miután végignézték a Bush-kormány és a fegyverlobbi lejáratását a filmes utóbbi két munkájában, a gyógyszeripar óriásai nem akarnak kockáztatni.

"Megírtuk az online újságunkban, hogy Moore anyagot gyűjt az új dokumentumfilmjéhez, és ha valaki egy ápolatlan, baseball-sapkás fickót lát, tudhatja, ki az" - mondta Stephen Lederer, a Pfizer Global Research and Development szóvivője az LA Times-nak.

Öt másik nagy cég is megparancsolta az alkalmazottainak, hogy ne álljanak szóba Moore-ral, és a filmes esetleges közeledési kísérletét jelenteniük kell a cég kommunikációs osztályának.

"Moore előző két munkája nagyon negatív volt, ezért feltételezzük, hogy ez a film sem lenne igazságos és kiegyensúlyozott" - mondta Rachel Bloom, az AstraZeneca nevű cég kommunikációs vezetője. "Az alkotásai inkább dokudrámák, mintsem dokumentumfilmek."

Az amerikai gyógyszeripart néhány hónappal ezelőtt éles bírálat érte, mert a kanadai versenytársak olcsóbban kínálták a termékeiket, néhány közismert terméket pedig kivontak a forgalomból, mert bebizonyosodott, hogy súlyos mellékhatásaik vannak.

"Problémáink vannak az arculatunkkal, melyek nem csak Michael Moore-ral, hanem az egész közvéleménnyel kapcsolatosak" - ismerte el MJ Fingland, az egyik amerikai gyógyszerlobbi-csoport kommunikációs igazgatója.

Máris szárnyra kelt néhány híresztelés Moore állítólagos módszereiről. Egyesek szerint a filmes színészeket bérelt fel, hogy játsszák el a gyógyszerügynököt, aki ajándékokkal veszi rá az orvosokat, hogy az ő termékeit írják fel a betegeknek. Azt is pletykálják, hogy Moore fejenként ötvenezer dollár ajánlott fel az orvosoknak, ha megengedték, hogy bekamerázza a rendelőjüket a megvesztegetési kísérletek rögzítése érdekében.