Idris és Sabrina Dhowre Elba az Egyesült Nemzetek jószolgálati nagyköveteiként 40 millió dolláros alapot hoztak létre az ENSZ Nemzetközi Mezőgazdaság-fejlesztési Alapjával együtt, amivel a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került farmereket és vidéki termelőket támogatnák.
Mint megírtuk, Idris Elba és felesége márciusban fertőződtek meg a koronavírussal. Alig voltak tüneteik, de a színész szerint a vírus így is nagyon ijesztő volt számukra, és megváltoztatta az életüket.
Nem mi irányítjuk a világot. Szerintem minden évben kellene tartani egy hét karantént, csak hogy emlékezzünk erre az egészre.
- mondta a színész az Associated Pressnek.

El szokás felejteni, hogy a szegények 80 százaléka vidéken él. Nem akarjuk, hogy elfelejtsék őket, aggódunk miattuk, ezért hoztuk létre ezt az alapot
- fogalmazott Dhowre Elba.