Vágólapra másolva!
Kihirdették a 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál CineDocs szekciójának dokumentumfilmes programját. 
Vágólapra másolva!

A CineDocs egyik sztárfilmje idén a Sabaya, a Sundance Filmfesztivál szenzációja, a megrázó alkotásért Hogir Hirori a dokumentumfilm szekció rendezői díját kapta. A svéd film az Iszlám Állam áldozatainak egy tragikus csoportjáról szól: főszereplői egy kurd kisebbség tagjai, akiket az ISIS tömegesen rabolt el szexrabszolgának.

A Sabaya bemutatja azt az önkéntes csoportot, akik halált megvető bátorsággal kutatják fel a családjaiktól évek óta elszakított fiatal lányokat.

Sabaya Forrás: CineFest

Vanessa Lapa izraeli rendező visszatérő vendége a CineFestnek: A megfelelő ember című filmjével pár éve már találkozhatott a közönség Miskolcon.

Ő volt a legmagasabb rangú náci vezető, akit nem ítéltek halálra Nürnbergben, annak ellenére, hogy Hitler egyik legfőbb bizalmasa és főépítésze volt. A birodalom minisztereként 12 millió kényszermunkát végző fogoly felett rendelkezett, mégis a mai napig él a maga teremtette mítosz, miszerint ő volt a „jó náci". A filmből megtudhatjuk, hogyan próbálta Speer kifehéríteni a saját múltját.

Az a-ha: A film című alkotás a világszerte ismert, legendás norvég A-ha zenekar történetét járja körbe.

Az együttes 1985-ben a Take on Me című számmal robbant be a köztudatba, szinte egyetlen éjszaka alatt lettek világhírűek. Thomas Robsahm és Aslaug Holm filmje eddig soha nem látott interjúk és kulisszák mögötti jelenetek segítségével enged bepillantást a zenekar életébe.

A szakadár az Oscar-díjas Bryan Fogel amerikai rendező alkotása, egyfajta thriller-dokumentumfilm kombináció.

A történet arról a világraszóló botrányról szól, amikor a Washington Post újságírója - Dzsamál Hasogdzsi - nyomtalanul eltűnt Isztambulban, majd a menyasszonya és a világ minden részéből hozzá csatlakozó segítők nyomozást indítottak a kegyetlen gyilkosok leleplezésére.

A magyar dokumentumfilmeket Gábor Bence műve, a Volt egyszer egy képregény képviseli a CineFesten.

A film a magyar képregénykultúráról, a hazai képregény születéséről, első lépéseiről, a rendszerváltozás hozta változásokról, valamint a képregény jelenlegi helyzetéről és lehetséges jövőjéről szól.