Ronaldo az Eb-k legnagyobb góllövője lett

Wales-Portugália euro 2016 foci eb Gól 2
LYON, FRANCE - JULY 06: Cristiano Ronaldo of Portugal heads the ball to score the opening goal past Wayne Hennessey of Wales during the UEFA EURO 2016 semi final match between Portugal and Wales at Stade des Lumieres on July 6, 2016 in Lyon, France. (Photo by Clive Rose/Getty Images)
Cristiano Ronaldo utolérte a francia Michel Platinit a labdarúgó Európa-bajnokságok örökös góllövőlistáján. A portugál szélső a szerdai elődöntőben szerzett góljával harmadszor volt eredményes a franciaországi tornán, így összességében kilencedik találatát szerezte az Eb-k történetében.

Ronaldo a mostani Eb-n ezt megelőzően mindkét gólját a magyarok elleni 3-3-as döntetlen alkalmával szerezte még a csoportkörben.

A két klasszis játékos közül Ronaldo abban különleges, hogy egyedüliként

négy tornán is betalált és 20 Eb-mérkőzésével is rekorder,

míg az európai szövetség lemondott elnöke mindezt egyetlen tornán, az 1984-esen érte el.

Így fejelte be a walesieknek Forrás: Getty Images/2016 Getty Images/Clive Rose

A harmadik helyen az angol Alan Shearer áll hét góllal, míg Nuno Gomes, Patrick Kluivert, Thierry Henry, Ruud van Nistelrooy, Zlatan Ibrahimovic és Wayne Rooney hat-hat góllal negyedik az örökranglistán.

Zinedine Zidane, Marco van Basten, Jürgen Klinsmann, Milan Baros, Savo Milosevic, Fernando Torres és Mario Gomez 5-5 gólig jutottak.