A kockázatokat az árfolyamkilengések veszélye alapján súlyozó listán 5-től 20 pontig terjed a kockázati mutató. Magyarország kockázati megítélése az augusztus végi állapotot rögzítő skálán még mindig 13 pont felett van, kevesebb mint 1 pontnyira a 14-15-ös szint között meghúzott válságzónától, amelyben a Bank of America meghatározása szerint már erős a nagymértékű kilengések kockázata.
A 15-ös szint
A 15-ös szinten 51 százalékos a valószínűsége a valuta 5 százaléknál nagyobb, hirtelen árfolyamzuhanásának, és 19 százalékos eséllyel következhet be 20 százaléknál nagyobb leértékelődés.A cég londoni irodájában megjegyezték, hogy a gyorsuló infláció, valamint a jelentős külső és belső deficitek Magyarországot továbbra is a legmagasabb árfolyamkockázati szinten tartják a térség országai között. Hozzátették viszont, hogy a magyar piac rövid távú megítélése az utóbbi hetekben sokat javult, és a Bank of America a magyar kormánykötvényeket augusztus második fele óta túlsúlyozásra javasolja befektetői portfolió-modelljeiben.
Az európai feltörekvő gazdaságok közül a jelenleg érvényes valutakockázati listán Csehország megítélése javult a legnagyobb mértékben egy hónap alatt. A cseh valuta a legutóbbi listán a 11-es, közepes árfolyamkockázati szinttel a negyedik helyen szerepelt. A frissített listán Csehország már csak a hetedik, 10 pontot alig meghaladó kockázati szinttel, vagyis besorolása csaknem egy teljes pontot javult.
Az európai feltörekvő térségből Lengyelország áll a legjobban a Bank of America megítélése szerint; az összesen 18 európai, ázsiai és latin-amerikai feltörekvő gazdaság közül, 9 pont alatti árfolyamkockázati osztályzattal a 12. helyen van.
A Bank of America londoni befektetési irodájának értékelése szerint továbbra is a feltörekvő Ázsia a legkevésbé árfolyamkockázatos térség; a lista utolsó, vagyis a legjobb helyén Thaiföld áll, Malajzia és Kína mögött.