Borókai Gábor közölte: kezdetben 12 bank érdeklődött a hitelkonstrukcióban való részvétel iránt, közülük 5 pénzintézet nyújtott be pályázatot, végül a kabinet az OTP, a Postabank és a Magyar Kereskedelmi és Hitelbank ajánlatát fogadta el.
Matolcsy György gazdasági miniszter arról tájékoztatta a kormányt, hogy a bankokkal csütörtökön írják alá a szerződést, majd a Vállalkozók Országos Szövetsége és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara több mint százezer vállalkozót értesít levélben a Széchenyi-kártyához történő csatlakozás feltételeiről.
A kormányszóvivő korábbi bejelentése alapján a vállalkozói kártyával az állam 5 százalékpontos kamattámogatásával felvehető Széchenyi hitel kamatterhe 10 százalék alá csökken. A hitelfelvevő egyszerre legfeljebb 1 millió forint hitelhez juthat hozzá, ennek 50 százalékát három hónapon belül törlesztenie kell, ha új hitelhez akar hozzájutni. A hiteligénylő cég legfeljebb 250 főt foglalkoztathat, és a kölcsön folyósítása előtt megvizsgálják gazdálkodását és tagjai vagyongyarapodását is.
(Üzleti Negyed)
Ajánlat:
Korábban:
Kedvező kamatozású, de nehézkes a Széchenyi hitelkártya
(2002. február 6.)
Széchenyi-kártya: 2 milliárd forintos támogatás
(2002. február 4.)
Nem hiányzik a könyvtárából?