Mol-jegyzés: 7100 forint a maximált ár

Vágólapra másolva!
Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Részvénytársaság (ÁPV Rt.) meghatározta a belföldi nyilvános értékesítésre kerülő Mol-részvények maximum árát. A 2003. november 27-től december 5-ig tartó jegyzés során felajánlott részvények maximum ára részvényenként 7100 forint. A társaság részvényeinek árfolyama 6320 forinton zárt kedden a Budapesti Értéktőzsdén.
Vágólapra másolva!
Nyilvános Mol-ajánlat az összes Slovnaft-részvényre/uzletinegyed/hirek/vallalatihirek/20031125nyilvanos.html

A maximum ár kizárólag a belföldi nyilvános értékesítés során igényelt részvényekre vonatkozik, a nemzetközi- és belföldi intézményi értékesítés keretein belül felajánlott részvényekre nem alkalmazható, áll az ÁPV Rt. és a Mol közös közleményében.

Az intézményi értékesítés során az ajánlati könyvbe a vételi ajánlatokat 2003. december 3. és december 8. között lehet beadni. Az intézményi értékesítés lezárása után 2003. december 8-án meghatározásra kerül a végleges ár, amely december 9-én kerül bejelentésre, és várhatóan 2003. december 10-én hivatalos közleményként is megjelenik, közölte a két társaság. A belföldi nyilvános részvényértékesítés során részvényt igénylő befektetőknek legfeljebb a maximum árat kell megfizetniük, még abban az esetben is, ha a megnőtt kereslet miatt az intézményi ár meghaladja a maximum árat.

Részvényigénylési módok

A gyorsított részvényigénylési eljárásban kizárólag a részvényértékesítésben résztvevő bankfióknál vagy értékpapír-forgalmazónál számlával rendelkező befektetők igényelhetnek részvényt. A gyorsított részvényigénylési ívek már november 20-tól a részvényigénylési helyeken hozzáférhetők. Ezt kitöltve kell leadni a jegyzési időszakban a számlát vezető részvényigénylési helyen. Egy személy több részvényigénylő részvényigénylési ívét is leadhatja, de minden egyes részvényigényléshez külön részvényigénylési ívet kell kitölteni.
A nyilvános részvényértékesítés teljes ideje alatt a részvényigénylők a hagyományos módon, ügyintézőn keresztül, személyesen is intézhetik, az értékesítésben részt vevő igénylési helyeken. A részvényigénylés a vonatkozó szabályok betartása mellett, a www.ebroker.hu oldalon keresztül is benyújtható, amennyiben a részvényigénylő már rendelkezik ennek használatát biztosító szerződéssel és azonosítókkal.

A belföldi nyilvános értékesítés 2003. november 27-én kezdődik és 2003. december 5-én ér véget. Ez idő alatt több mint 180 értékesítési hely várja a befektetőket.

Az intézményi értékesítés nemzetközi koordinátora a Citigroup Global Markets Ltd., míg a belföldi nyilvános értékesítés vezető szervezője a Raiffeisen Értékpapír és Befektetési Rt.

Halasztott fizetés és árengedmény

A befektetők kétféle fizetési módozatot vehetnek igénybe. A maximum ár teljes befizetése mellett legfeljebb 1500 darab részvényt lehet igényelni. A részvényigénylésekor részvényenként a maximum árat kell megfizetni. Amennyiben a részvényigénylést követően a végleges értékesítési ár a maximum árnál alacsonyabb, úgy a különbözetet az allokált részvények számának megfelelően a részvényigénylési időszak lezárását követően visszatérítik. A végleges nyilvános értékesítési ár a maximum árat nem haladhatja meg.

Halasztott fizetés igénybevételével kizárólag belföldi magánszemélyek, legfeljebb 200 darab részvényt igényelhetnek. Ez esetben részvényenként 2500 forintot kell első részletként megfizetni. Az igényelt, de nem allokált részvények után a kezdeti befizetést az igénylők számára visszatérítik. Ilyen fizetés esetén az allokált részvények számának megfelelő hátralékot egy összegben kell megfizetni az igénylés helyén, legkésőbb 2004. szeptember 1-én. Amennyiben a hátralék 2004. március 29. és szeptember 1. között kerül kiegyenlítésre, úgy az ÁPV Rt. részvényenként 500 forint árengedményt nyújt a végleges értékesítési árból, amely a hátralék befizetésekor kerül elszámolásra.

Belföldi magánszemélyek érvényesen kétféle igénylést adhatnak le: egyet legfeljebb 200 darab részvényre halasztott fizetés igénybevételével és egyet legfeljebb 1500 darab részvényre a maximum ár teljes befizetésével. Ha egy belföldi magánszemély az egyes kategóriákon belül több igénylést ad le, igényléseit az adóazonosító jel alapján összevonják és kategóriánként egy igénylésként kezelik.

Belföldi gazdálkodó szervezetek legfeljebb 1500 darab részvényre a maximum ár teljes befizetésével nyújthatnak be igénylést. Ha egy belföldi gazdálkodó szervezet több igénylést ad le, igényléseit az adószám alapján összevonják és egy igénylésként kezelik.

Meghatalmazással is vásárolható részvény

Jelentős túljegyzés az FHB-részvényekre/uzletinegyed/hirek/vallalatihirek/20031117jelentos.html

A gyorsított igénylés kivételével a részvényigénylés meghatalmazott útján is leadható. Amennyiben a befektető egyik részvényigénylési helynél sem rendelkezik számlával, úgy meghatalmazás elfogadásáról a részvényigénylési helyeken kell érdeklődni. Minden meghatalmazott csak egy meghatalmazó nevében járhat el.

Abban az esetben, ha a belföldi nyilvános részvényértékesítés során felajánlott mennyiségnél több részvényre érkezik be igénylés, a részvényeket átcsoportosítják. Az ÁPV Rt. az összes beérkezett érvényes igény alapján eldönti, hogy a 492 000 darab garantált részvénycsomagot megemeli-e. Ezt követően az első 492 000 darab részvény erejéig a belföldi magánszemélyek halasztott fizetéssel leadott részvényigénylései között a kártyaleosztás szabályai szerint osztják el a részvényeket. Ezután a megmaradt részvényeket a maximum ár teljes kifizetésével igénylő befektetők között osztják szét a kártyaleosztás szabályai szerint, majd ha még mindig maradt elosztható részvény, úgy azokat a halasztott fizetéssel igénylő és teljesen még ki nem elégített magánszemélyek között osztják el a kártyaleosztás szabályai szerint.

Áprilisig tárgyal a Mol és a PKN/uzletinegyed/hirek/vallalatihirek/20031124aprilis.htmlA Mol beadta ajánlatát a Petromra/uzletinegyed/hirek/vallalatihirek/20031121amol.html