Sztrájkot terveznek a villamosenergia-iparban

Vágólapra másolva!
Megegyezés hiányában demonstrációt tart, illetve több ipari fogyasztó kikapcsolásával járó sztrájkot tervez a villamosenergia-iparban dolgozók 74 százalékát tömörítő három szakszervezet. A szakszervezetek idén legalább 8 százalékos bruttó bérnövekedést szeretnének elérni.
Vágólapra másolva!

A Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZSZ) idén legalább 8 százalékos bruttó átlagkereset-növekedést tart elfogadhatónak. Ezzel szemben az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. 3,5-7 százalékos mértéket engedélyezett, amivel megsértette az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) 7-8 százalékos béremelésről szóló megállapodását is - mondta Gál Rezső, a szakszervezet elnöke.

A felek szerdán délután még egyeztetnek, ám megállapodás híján csütörtökön 10 órakor 2-300 fő részvételével az ÁPV Rt. előtt demonstrációt tartanak. A sztrájkra az elnök szerint a következő 10 napon belül sor kerülhet.

A demonstrációban, illetve sztrájkban a VDSZSZ-en kívül a Bánya- és Energia-ipari Dolgozók Szakszervezete (BDSZ), valamit a Liga Villamosenergia- és Hőenergia-ipari Szakszervezet (VHSZ) vesz részt. Gál Rezső elmondása szerint a sztrájk nem érinti a lakosságot és a közintézmények ellátását, elsősorban ipari üzemekről lenne szó.

A 23 500 villamosenergia-ipari dolgozó átlagkeresete tavaly megegyezett az ipari átlaggal, 198 500 forint volt, 2003-ban a reálkeresetük 4,5 százalékkal nőtt.