Az MKIK továbbra is úgy véli, hogy az Új egyensúly programja rontja a gazdaság versenyképességét, teljesítmény-visszafogásra ösztönöz, növeli az elvonásokat és a munkanélküliséget, felerősíti az inflációt, csökkenti a keresletet és növeli a gazdasági bizonytalanságokat - sorolta a kamarai vezető.
Bihall Tamás úgy vélte: nem megoldás, hogy a program alapvetően a bevételi oldalról közelíti meg az egyensúly javítását, 92 százalékának fedezete ugyanis adónövelés, és mindösszesen 8 százalékát teszi ki a kiadáscsökkentés.
Az elkövetkező két évben a lakosság jövedelemszintjét csaknem 610 milliárd forinttal, a vállalkozásokét pedig 750 milliárd forinttal csökkentik a tervezett intézkedések, a keresletcsökkenésnek a GDP-hez mért hatása a 3 százalékpontot is meghaladja.
A kamara számításai szerint az intézkedési csomag hatására várhatóan jelentősen csökkennek a vállalkozói szféra fejlesztésre fordítható forrásai, és igen sok kis- és közepes vállalkozás mehet tönkre, ez pedig a foglalkoztatásra, a bevételek növekedésére egyaránt kihatással lesz - fejtette ki a kamarai alelnök.
Bihall Tamás szerint bár az MKIK üdvözli a költségvetés rendbetételének szándékát, ugyanakkor nehezményezi, hogy a kamara nem mondhatta el előzetesen erről az álláspontját, véleményét.
Jobb csomagot tudtunk volna összerakni, más szervezetekkel együtt - fogalmazott az MKIK alelnöke.