Alulsúlyozzák a külföldiek a forintot

Vágólapra másolva!
Valamelyest növekedett a fejlettebb, feltörekvő térség valuta- és kamatpiaci termékeinek túlsúlyozottsági indexe az elmúlt egy hónapban, a globális befektetési alapok portfolióiban. A magyar forint- és kamatbefektetési konstrukciók általános alulsúlyozottsága azonban nem csökkent.
Vágólapra másolva!

A JP Morgan nemzetközi pénzügyi szolgáltató összesen 301 milliárd dollárnyi befektetői tőkét kezelő alap adatait használta fel februári összesítésében. Ez alapján, a portfoliókban tartott forintpiaci befektetések összesített alulsúlyozottsági indexe most mínusz 2,3 a januári mínusz 2,2 és a decemberi mínusz 2,1 után.

A skála plusz 10 és mínusz 10 között van. A magyarországi befektetések alulsúlyozottsági pozícióindexe a novemberi mínusz 1,8-ről, a decemberi mínusz 2,1-ről és a januári mínusz 2,2-ről süllyedt a februárban kimutatott mínusz 2,3-es szintre, amely a JP Morgan szerint "rekordközeli".

A JP Morgan a februári felmérésben megjegyezte, hogy a befektetői közösségben "továbbra is aggály forrása" a magyarországi ikerdeficit. A cég londoni elemzői hozzátették: a "meglepően magas" januári magyar inflációs adatok után, a ház az eddigi 1,5 százalékról 2,0 százalékra emelte vissza a 2006-ra szóló, éves átlagos inflációs előrejelzését. Az elemzés szerint a közeli jegybanki kamatcsökkentés valószínűsége elenyésző, az adósságpiaci hozamgörbe ugyanakkor meredekebbé válhat, tekintve a lejárati skála hosszabbik végén tapasztalható, megnövelt adósságkínálatot.