Változott a Synergon tulajdonosi szerkezete

Vágólapra másolva!
Megnövekedett a befektetői érdeklődés a Synergon Informatikai Rt. iránt, ezt mutatja, hogy a cégben két új tulajdonos szerzett nagyobb részesedést. A Pannonplast után Miholek István, az Office Depot vezérigazgatója 10,89 százalékos Synergon-részvénycsomagot vásárolt. Miholek István a vásárlást elsősorban a várható árfolyamnyereséggel indokolta - írta a Napi Gazdaság.
Vágólapra másolva!

Jelentősen megváltozott a Synergon tulajdonosi struktúrája. Az év elején először két bank, az Erste és a Raiffeisen feltűnése jelezte, a profi befektetők úgy vélik, a cég megfelelő pályán halad, megéri részvényeiből bevásárolni. A piacon az utóbbi időszakban egyre jobban elterjed ez a vélekedés, ezt mutatja például, hogy az elmúlt héten a társaság részvényeinek több mint 30 százaléka fordult meg a parketten. Eközben egyre gyakrabban lehetett olyan pletykákat hallani, hogy valaki titokban gyűjtögeti a Synergon-papírokat. Szerdán két bejelentés is érkezett befolyásszerzéssel kapcsolatban: először a Pannonplast jelezte, hogy 4,19 százalékos részesedést szerzett a számítástechnikai cégben, majd a 2002-ben az év vállalkozójává választott Miholek István szerzett 10,89 százalékos tulajdonrészt - számolt be a Napi Gazdaság.

Az Office Depot vezérigazgatójaként tevékenykedő Miholek, a tulajdonszerzés okait firtató kérdésre elmondta: úgy látja, a Synergon egy jelentős fejlődés előtt álló piacon tevékenykedik, a cég pedig a jelenleginél sokkal jobb teljesítményre képes, aminek előbb-utóbb a részvényárfolyamban is tükröződnie kell.

Miholek pénzügyi befektetésként tekint Synergon-csomagjára, annak megvásárlását elsősorban a várható árfolyamnyereséggel indokolta. A cég stratégiáját támogathatónak tartja, ám az első negyedéves számok nem voltak túl biztatóak - tette hozzá. Az üzletember úgy véli, a cég legnagyobb részvényesként, akár több tagot is delegálhatna igazgatóságába, ám ezzel kapcsolatban még nem hozott döntést. Előtte ugyanis mindenkép szeretne konzultálni a Synergon vezetésével, a cég többi tulajdonosával, valamint tanácsadóival és csak ezen megbeszélések után határoz majd arról, hogy tevékenyen is részt szeretne-e venni a társaság irányításában, vagy pénzügyi befektetőként a háttérben marad. Úgy véli azonban, így vagy úgy az együttműködésnek nem lesz akadálya, hisz valamennyiüknek az az érdeke, hogy a Synergon stabilan működjön, kiszámítható pályán növekedjen, és ezzel párhuzamosan emelkedjen a részvényárfolyam is.

A Pannonplast Synergon-vásárlását Gyimóthy Dénes, a műanyagipari cég pénzügyi vezetője azzal indokolta, hogy egy prudens, jó kilátásokkal rendelkező társaságba való befektetéssel csak nyerhetnek a részvényeseik. A Pannonplast jelenleg pénzügyi befektetésként tekint a Synergon-tulajdonra, és az elkövetkező negyedévek kedvező teljesítménye után, akár további vásárlás sem elképzelhetelen, különösen, hogy a Synergon terveit megalapozottnak tartják és a cég jövőbeni lehetőségeit kedvezőnek ítélik.

A Pannonplast tervei szerint a két társaság között akár tapasztalatcserére, együttműködésre is sor kerülhet, ez vonatkozhat akár a regionális stratégia területére, jelenthet közös befektetői road show-kat, és akár közös beszerzést is. A Synergonnál mindkét nagybefektető megjelenését üdvözölték, mint elmondták, ez is annak bizonyítéka, hogy egyre többen ismerik fel a cégben rejlő lehetőségeket.

Ezzel gyökeresen átalakult a Synergon tulajdonosi struktúrája. A cég irányítását eddig biztosan a kezükben tartó, alapító tulajdonosok részesedése ugyanis, a cég története során most kisebb, mint a nevesített nagytulajdonosok részesedése. A Davon Kft, az RCX Kft és a rejtélyes Curdie Trust 16 százalékot közelítő, összesített befolyásával szemben ugyanis, a pénzügyi befektetők (Erste, Raiffesien, Pannonplast, Miholek István) már 20 százaléknál is nagyobb tulajdonrészel rendelkeznek.