Napi 55 milliót keresett Csányi

Vágólapra másolva!
Kilencvenmilliárd forinttal lett a leggazdagabb magyar Csányi Sándor 2006-ban a Magyar Hírlap leggazdagabb 100 magyar listája alapján. A Népszabadság szerint viszont 55 milliárd forintra csökkent Csányi vagyona, így Demján is megelőzte a  bankvezetőt.
Vágólapra másolva!

A Magyar Hírlap által összeállított lista érdekessége, hogy a rangsor első nyolc helyén nincs változás a manager magazin által tavaly összeállított listához képest. Az első helyen álló Csányi Sándor mellett így a dobogón Demján Sándor és Széles Gábor ismét elfoglalhatta a helyét.

Csányi Sándor vagyona a tavalyi listához képest (a Magyar Hírlap két évig nem készített listát, ezért a számokat a manager magazin tavalyi listájához tudjuk hasonlítani) 20 milliárd forinttal nőtt. A lapnak nyilatkozó Csányi egyébként a pontos vagyonára vonatkozó válaszra azt mondta: "Nem azzal foglalkozom, hogy egy adott pillanatban mennyit ér a vagyonom." Az agrárbefektetéseiről pedig azt nyilatkozta, hogy elsősorban nem a profitért fektetett be, hanem azért, mert vonzza a vidék és a mezőgazdaság.

A Multireklám céget viszont biztos nem vásárolta volna meg, ha előre tudja, hogy felháborodás lesz belőle.

Az OTP első embere mellett a bank vezetői közül többen is megtalálhatók a listán, Spéder Zoltán 12,4 milliárd forinttal a 22., Braun Péter 4,9 milliárd forinttal a 77., Lantos Csaba pedig 4 milliárd forinttal a 91. helyen áll.

Forrás: MTI
Demján Sándor

A második helyen álló Demján Sándor vagyonát 80 milliárd forintra becsülik, szemben a tavalyi 65 milliárd forinttal. Demján egyébként komoly építkezésekbe kezdett külföldön, amiből az egyik legérdekesebb hír az volt, hogy Csányival közösen egy volt börtönszigeten építenek luxushotelt a Seychelle-szigeteken.

A harmadik helyen álló Széles Gábor vagyonát 58,5 milliárd forintra becsüli a kiadvány. A tavalyi listán 54 milliárd forinttal szerepelt az üzletember, aki az elmúlt évben vásárolt először a média területén is tulajdont. Széles azt a Magyar Hírlapot vette meg, amely a Top 100-as kiadványt is elkészítette. A legfigyelemreméltóbb talán azonban az volt, hogy Széles Gábor az év elején újrakezdte az Ikarus buszok gyártását, amelynek korábbi csődje élete egyik legnagyobb kudarca volt, ahogyan a kiadványban fogalmazott.

A Széles Gábor médiaholdingját vezető Tolvaly Ferenc, a TV2 egykori vezérigazgatója is megtalálható a listán. 4,8 milliárd forintos vagyona a 80. helyhez volt elég.

Forrás: [origo]
Széles Gábor médiabirodalmat alapít

A negyedik helyezett Leisztinger Tamás vagyonát 50 milliárd forintra becsüli a lap, szemben az egy évvel korábbi 37 milliárd forinttal. A jelentős vagyongyarapodás oka nem derül ki a lap összeállításából (láthatóan nem is akarnak a másik kiadó által megjelentetett lapszámmal foglalkozni), annyit jegyeznek meg, hogy a legnagyobb ingatlanfejlesztés a Duna-parti Kopaszi-gát környékén valósul meg, ahol egy 53 hektáros területen 100 milliárdos beruházással szálloda, kulturális negyed épülhet, és jó eséllyel pályázhat a kormányzati negyed elnyerésére is.

Fotó: MTI
Shmidt Mária 76. ötmilliárd forinttal

Az ötödik helyen álló Várszegi vagyonát 45 milliárd forintra becsülik, szemben az egy évvel korábbi 36 milliárd forinttal. Várszegi egyébként a Fotex-csoport tulajdonosaként egyre inkább felhagy a kereskedelemmel, és ingatlanhasznosításból növeli vagyonát.

Az ismertebb emberek közül Zwack Péter egy év alatt 8,4 milliárd forintról 9,2 milliárdra növelte vagyonát, ez azonban kevés volt ahhoz, hogy megtartsa 30. helyét a rangsorban, s kettő helyet visszacsúszott.

A 100-as listára először került fel Schmidt Mária 5 milliárd forintos vagyonnal. A Terror Házának igazgatónője a férjétől örökölt Budapesti Ingatlanhasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) tulajdonrészével került be a leggazdagabb magyarok körébe.

Egy teljesen más lista

A Népszabadság összeállítása szerint viszont csökkent tavalyhoz képest Csányi vagyona. Az újság által készített 150-es lista szerint a bankár vagyona a tavalyi 60 milliárd forintról 55 milliárd forintra csökkent. Így megelőzte őt Demján Sándor is, aki viszont 50 milliárd forintról 80 milliárdra növelte vagyonát. A Népszabadság listáját egyébként az orosz származású, de már régóta Magyarországon élő Megdet Rahimkulov, az Általános Értékforgalmi Bank tulajdonosa vezeti 153 milliárd forinttal. (Őt a Magyar Hírlap listáján nem vették figyelembe.)