A Mol húzta le a BUX-ot

Vágólapra másolva!
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 303,01 pontos csökkenéssel, 23 813,84 ponton zárt hétfőn. A pénteki záró értékhez képest ez 1,26 százalékos gyengülés.
Vágólapra másolva!

Nagy forgalmat bonyolított le a Budapesti Értéktőzsde hétfőn, az összérték megközelítette a 29,5 milliárd forintot. A vezető részvények egyike sem növelte értékét az előző kereskedési napi záráshoz viszonyítva.

Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír Zrt. üzletkötője elmondta, hogy a hétfői esésben vezető szerepe volt a Molnak. Az olajpapírok a múlt heti trendet folytatva a csökkenő olajárak, illetve az olajszállítás körül hétfőn kialakult bizonytalanságok miatt veszítettek értékükből.

Az üzletkötő szerint a Mol árfolyamát az elkövetkező napokban a kőolajszállítás körüli fejlemények határozzák meg. Juhász Richárd elképzelhetőnek tartja, hogy kockázatkedvelő befektetők célpontjaként érdekes lehet a Mol, és nem esik tovább.

Farkas Róbert, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője optimistább, szerinte 500-1000 forintos drágulás várható az elkövetkező napokban az olajpapírnál, s a Mol mozgását követheti az OTP árfolyama is. Utalt arra, hogy nap közben egyre fokozódott a Mol-papírok iránti vételi kedv, a befektetők "megvették az esést". Nap közben a 20 ezer forintos lélektani határ alól újra növekedni kezdett az árfolyam.

A két üzletkötő nem emelt ki más részvényt a hétfői kereskedésről szólva, véleményük alapján mind a nemzetközi piacokon, mind a BÉT-en a többi papírt tekintve unalmasan telt a nap.

Az OTP árfolyama 161 forinttal, 1,88 százalékkal 8 399 forintra csökkent, forgalma 8,46 milliárd forintot tett ki.

A Mol-részvények 20 005 forintot értek, 270 forinttal, 1,33 százalékkal kevesebbet, mint előző nap záráskor, forgalmuk 17,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom-részvények ára 987 millió forintos forgalomban 9 forinttal, 0,91 százalékkal 975 forintra csökkent.

A Richter árfolyama se nem nőtt, se nem csökkent az előző napi záráshoz viszonyítva, papírjai hétfőn záráskor 41 950 forintot értek, forgalma 1,7 milliárd forint volt. A másik gyógyszerrészvény, az Egis 895 forinttal 26 305 forintra csökkent 810 milliós forgalomban.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 9,49 ponttal, 0,37 százalékkal 2551,53 pontra csökkent.

Először gyengült, majd erősödött a forint

Erősödött a forint hétfőn a bankközi devizapiacon, az eurót délután fél négy tájban 253,00/30 forinton jegyezték, míg pénteken délután 254,30/40 forint volt az árfolyama.

A kereskedés első órájában a forint a pénteki gyengülő trendet folytatva 255-ig gyengült az euróval szemben, a nap további részében azonban folyamatosan erősödött a magyar fizetőeszköz, követve a régiós devizák, elsősorban a zloty árfolyamának mozgását - mondták el devizapiaci kereskedők.

[origo]/MTI