Az EBRD 220 millió eurót ad az OTP-nek

Vágólapra másolva!
Létrejött az EBRD és az OTP Bank között az a kölcsönfelvételről szóló megállapodás, amelyről már korábban szó volt. A tranzakció keretében az EBRD összesen 220 millió euró kölcsöntőkét juttat a magyar pénzintézetnek.
Vágólapra másolva!

Az EBRD piaci feltételek mellett 200 millió euró alárendelt kölcsöntőkét nyújt az OTP Banknak, további 20 millió eurót pedig OTP-sajátrészvény vásárlásra fordít.

Az EBRD-től származó tőkejuttatás segítséget nyújt az OTP Banknak, hogy mérsékelje a recesszió hatását és erősítse piaci pozícióját a jelenlegi, kihívásokkal teli környezetben Magyarországon, továbbá a régió azon országaiban, ahol leányvállalatai révén jelen van - közölte az OTP Bank a Budapesti Értéktőzsde honlapján. (A bejelentés nem meglepetés, arról már korábban szó volt, hogy az EBRD tárgyal az OTP Bankkkal az együttműködésről.)

"A mostani, a régió egyik meghatározó bankjával kötött hitelmegállapodással az EBRD demonstrálja a reálgazdaság számára nyújtott támogatását. Ez a tranzakció tovább erősíti az OTP Bank kapitalizációját és hozzájárul Magyarország és a régió bankszektora iránti bizalom szintjének emeléséhez" - mondta Reiniger Péter, az EBRD illetékes igazgatója.

Az EBRD-befektetés része az EBRD, a Világbank Csoport és az Európai Befektetési Bank (EIB) közös felajánlásának, amely több mint 24,5 milliárd eurót biztosít támogatás formájában a régió bankszektorának, illetve ezen keresztül a globális válság által érintett vállalatok, üzleti területek hitelezésére. Az EBRD eddig 2009-ben több mint 1,77 milliárd euró értékben vállalt kötelezettséget új forrás biztosítására pénzügyi intézmények számára azokban az országokban, ahol a tevékenységét kifejti.

"Ez a megállapodás a közös érdekek megnyilvánulása: az OTP erősítheti hitelezési aktivitását Magyarországon és a bankcsoport egészében, miközben az EBRD demonstrálja a régió iránti elkötelezettségét" - mondta dr. Urbán László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese. Az EBRD már eddig is az OTP Bank intézményi befektetői közé tartozott, és a jelenlegi akvizícióval 2 százalékra növeli részesedését. Magyarországi tevékenységének kezdete óta az EBRD 2,5 milliárd euró fölötti összeget invesztált több mint 100 projekten keresztül az infrastruktúra területén, továbbá a vállalati, az energia- és a pénzügyi szektorban.