Amerikában megszavazták a kormányzat működését lehetővé tevő törvényt

Trump adócsökkentési törvény
Washington, 2017. december 21. Donald Trump elnök (k) beszél az adóreform megszavazását ünneplő republikánus összejövetelen a washingtoni Fehér Ház Rózsakertjében 2017. december 20-án, miután a képviselőház megismételt szavazáson elfogadta a törvényjavaslatot, amelyet azután a szenátus is jóváhagyott. Trump napokon belül aláírja a 30 év óta a legnagyobb adócsökkentést előirányzó törvényt, amelynek legfontosabb eleme a vállalati nyereségadó mérséklése 35 százalékról 21 százalékra. (MTI/EPA/Jim Lo Scalzo)
Vágólapra másolva!
Az amerikai kongresszus mindkét háza megszavazta csütörtök estére a kormány működését finanszírozó - és más jelentős kiadásokat is magában foglaló - törvénycsomagot.
Vágólapra másolva!

A szenátus csütörtökön késő este 65:32 arányban fogadta el, miután a képviselőház délután 256:167 arányban szavazta meg az 1300 milliárd dolláros törvénycsomagot, amelyet Donald Trump elnök várhatóan már szombat előtt aláír.

Illusztráció Forrás: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

A törvényhozók szerdán jutottak kétpárti megállapodásra a törvénycsomagról, amely

a 2018-as költségvetési év végéig biztosítja a büdzsét a kormány működéséhez,

de ugyanakkor egy sor más programot is finanszíroz. Így például 1,557 milliárd dollárt juttat az amerikai-mexikói határon felhúzandó fal építésére, 80 milliárdot biztosít a Pentagon (védelmi minisztérium) számára, iskolai programokat, az opiát tartalmú szerek által okozott válság enyhítését, kiberbiztonságot elősegítő intézkedéseket finanszíroz.

A törvénytervezetben nem szerepel viszont az úgynevezett DACA-fiatalok sorsát rendezni hivatott tétel. A DACA-fiatalok azok, akiket gyermekkorukban az illegálisan bevándorló szüleik hoztak az Egyesült Államokba, és ott nőttek fel. Az előző amerikai elnök, Barack Obama 2015-ben a Késleltetett Intézkedés a Gyermekkorban Érkezettekért (angol rövidítéssel: DACA) néven ismert elnöki rendelettel megvédte őket a kitoloncolástól és egyúttal lehetőséget teremtett a mintegy 800 ezer fiatalnak a legális keretek közötti tanulásra és munkavállalásra.