Folytatódik a Magyar Telekom növekedése

magyar telekom t-mobile
Budapest, 2012. július 17. Érdeklődők a Magyar Telekom T-Pont üzletében, a budapesti Mammut bevásárlóközpontban. MTI Fotó: Mohai Balázs
Vágólapra másolva!
A Magyar Telekom összes bevétele az elemzői várakozásokat meghaladva 5,4 százalékkal 163,8 milliárd forintra emelkedett 2018 harmadik negyedévében az előző év azonos időszakához képest. Az elemzők 161,9 milliárd forint adózott nyereséget vártak.
Vágólapra másolva!

A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett, a nemzetközi pénzügyi jelentési szabványok (IFRS) alapján készített

gyorsjelentés szerint a bevétel az első kilenc hónapban 7,1 százalékkal 481,1 milliárd forintra nőtt

2017 azonos időszakával összehasonlítva. A bevételek növekedése továbbra is elsősorban a rendszerintegrációs és információtechnológiai (RI/IT) bevételek erőteljes emelkedésének, valamint a magasabb készülék-értékesítéseknek és mobiladat-használatnak köszönhető.

Illusztráció Forrás: MTI/Mohai Balázs

A cég adózott eredménye a harmadik negyedévben 22,1 százalékkal 15,1 milliárd forintra csökkent az egy évvel korábbihoz képest, miután az alacsonyabb nyereségadó költség kedvező hatását ellensúlyozták az alacsonyabb kamatfizetés, adózás, és értékcsökkenési leírás előtti (EBITDA) eredmény és az emelkedő értékcsökkenési költségek.

Az év első kilenc hónapjában a folytatódó tevékenységből származó adózott eredmény 12,5 százalékkal, 39,5 milliárd forintra nőtt, a magasabb EBITDA-nak, valamint a pénzügyi és nyereségadó költségek terén elért megtakarításoknak köszönhetően.

A jelentés szerint a Telekom EBITDA eredménye idén a harmadik negyedévben éves összevetésben 6,3 százalékkal 53,6 milliárd forintra csökkent, ami az alacsonyabb bruttó fedezet és a kissé növekvő közvetett költségek együttes hatásának eredménye. Az év első kilenc hónapjában az EBITDA éves összevetésben 2,2 százalékkal 146,5milliárd forintra javult, miután a bruttó fedezet és a közvetett költségek egyaránt javultak 2017 hasonló időszakával összevetve.

A mobil bevételek 5,5 százalékkal, 90,2 milliárd forintra növekedtek 2018 harmadik negyedévében

éves összehasonlításban, míg 2018 első kilenc hónapjában, éves összehasonlításban 5,1 százalékkal 251,6 milliárd forintra emelkedtek. Ez a mobiladat-bevételek és az eszköz-értékesítési bevételek folyamatos, erőteljes növekedésének eredménye.

Illusztráció Forrás: MTI/Mohai Balázs

A vezetékes bevételek 2,5 százalékkal 50,1 milliárd forintra nőttek a harmadik negyedévben, és 5,1 százalékkal 152,1milliárd forintra 2018 első kilenc hónapjában. A növekedés az emelkedő készülékértékesítéseknek, valamint a magasabb TV és szélessávú kiskereskedelmi szolgáltatási bevételeknek köszönhető.

A rendszerintegrációs (RI) és IT bevételek 2018 harmadik negyedévében 19,8 százalékkal, 23,5 milliárd forintra nőttek, ami 2018 első kilenc hónapjára 26,7 százalékos éves növekedést eredményezett. A magyarországi növekedést továbbra is a közszféra számára teljesített megrendelések eredményezték, míg Macedóniában a növekedés mögött a testreszabott megoldási projektek növekvő száma áll.

A Telekom arra számít, hogy az egész éves árbevétel hozzávetőlegesen 630 milliárd forint lesz. A cég nagyjából 190 milliárd forint EBITDA (kamatfizetés, adózás, és értékcsökkenési leírás előtti) eredményre számít változatlanul.

A jelentés idézi Rékasi Tibor vezérigazgatót, aki elmondta: a cég 2018 harmadik negyedévben is megőrizte a jó teljesítményét, ismét nőtt valamennyi üzletága.

Magyarországon a mobiladat iránti kereslet tovább nőtt, összhangban a piacon jelen lévő okos eszközök számának növekedésével.

Hozzátette: a stratégiájukkal összhangban továbbra is nagysebességű internet-hálózatuk növelésére koncentráltak és jelentős előrelépést tettek 2018-ra kitűzött céljuk elérése felé, hogy további 300 ezer háztartást lássanak el nagysebességű internetkapcsolattal.

Illusztráció Forrás: Magyar Telekom

A Telekom részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír szerdai záró ára 405 forint volt. Az elmúlt egy évben a részvények legalacsonyabb ára 387 forint, a legmagasabb 487 forint volt.

Folytatódik a növekedés 2018-ban, az idei évre tervezett célok elérhetőek, az összes bevétel elérheti a 630 milliárd forintot – mondta Szabó János, a Magyar Telekom gazdasági vezérigazgató-helyettese sajtótájékoztatón.

Kitért arra, hogy az iparág komoly kihívásokkal néz szembe, az új trendek elterjedése, a technológiai fejlesztések, és a szolgáltatások integrációja felgyorsul. Ebben szerinte lépéselőnyben van a cég, ezt szeretnék kihasználni, és továbbfejleszteni, azzal együtt, hogy a Magyar Telekom már jelenleg is integrált szolgáltató.

A vezetékes hálózat mostanra 3,4 millió, másodpercenként 30 megabit sebességű elérést biztosít,

ebből 913 ezer a gigabit sebességre képes optikai elérés. Az idei tervek szerint idén további 300 ezer háztartásban teszik elérhetővé a nagysebességű szélessávú internetet.

A tervek szerint idén mintegy 90 milliárd forintot költenek fejlesztésekre. Ebben az utolsó negyedévben lesz jelentős megugrás, az első kilenc hónapban a tervezett összegből 51,8 milliárd forintot költöttek el, ami alacsonynak számít.