A gazdasági trendek kapcsán optimisták a hazai cégvezetők

üzletember, vállalkozás, üzlet, business
Man leaning back at desk with hands behind head
Vágólapra másolva!
A magyar gazdaság további növekedésére számít a hazai vállalatvezetők kétharmada - állapítja meg a legfrissebb EY Tőkebizalmi Barométer. A 45 országban több mint 2600 döntéshozó körében végzett felmérés szerint a világgazdaság is bővülni fog, a kedvező üzleti környezet pedig fellendíti a tranzakciós piacot a következő 12 hónapban.
Vágólapra másolva!

A hazai gazdaság teljesítményét tekintve optimisták a magyar vállalatvezetők,

66 százalékuk bővüléssel számol és mindössze 5 százalékuk vár visszaesést.

A világgazdaság növekedési lehetőségeivel kapcsolatban is derülátók a megkérdezettek, tízből kilenc válaszadó pozitívan ítéli meg a kilátásokat.

A stabil üzleti környezet az összeolvadási és felvásárlási (M&A) piacra is kedvező hatással lehet.

A magyar cégvezetők 86 százaléka növekvő számú akvizícióra számít a következő egy évben.

A legnépszerűbb befektetési célországnak hazánk mellett az Egyesült Királyság, Franciaország és Olaszország számít a kutatás alapján.

Optimisták a hazai cégvezetők az Ernst & Young felmérése alapján, egyelőre nem hatják meg őket a közelgő recesszióról egyre inkább szállongó vélemények Forrás: PhotoAlto/Ale Ventura

A magyar cégek növekedését leginkább a digitális átalakulással járó kihívások (29 százalék) és a megfelelő tudású és tehetségű munkaerő hiánya akadályozza (27 százalék) a válaszadók szerint. Utóbbi területen

az alkalmazottak új technológiákra vagy üzleti modellekre való átképzése jelenti a legnagyobb feladatot a cégvezetőknek.

„Ma azok a vállalkozások a legvonzóbbak a befektetők számára, amelyek lépést tudnak tartani a technológiai fejlődéssel. Ezért többek között azoknak a cégtulajdonosoknak is érdemes megkezdeniük folyamataik automatizálását és kollégáik fejlesztését, akik akár rövid- vagy középtávon tervezik, hogy eladóként megjelennek a tranzakciós piacon" – emelte ki Rencz Botond, az EY vezérigazgatója.

Az EY adatai rávilágítanak, hogy bár a magyar vállalatok is feszülten figyelik a Brexit körüli tárgyalások kimenetelét, a szabályozási és geopolitikai bizonytalanságok a globális átlagnál kevésbé aggasztják őket (30 - 46 százalék).