Még soha nem voltak ilyen értékesek a magyar vállalatok

Budapesti Értéktőzsde
Budapest, 2016. november 26. A REGUS - Bank Center - Citibank Torony épülete a főváros V. kerületében, a Szabadság tér 7-ben. Itt kapott helyet a Budapesti Értéktőzsde, az OTP Bank és több más pénzintézet központja. A vörösmárvány-üveg épületegyüttest Finta József Kossuth-díjas építész tervezte. Az előtérben Csákvári Nagy Lajos térplasztikája. MTVA/Bizományosi: Róka László *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Vágólapra másolva!
Megdöntötte korábbi csúcsát a BUX áprilisban: az index 41.684 pontról 42.520 pontig emelkedett, de 43.500 pont felett is járt, elérve mindenkori legmagasabb értékét - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) közleményében.
Vágólapra másolva!

Az emelkedést segítette a világon uralkodó jó tőzsdei hangulat, a főbb indexek Amerikában is elérték tavaly ősszel felállított történelmi csúcsaikat, de Európában is erős hónapot zártak a börzék.

A magyar részvénypiac forgalma 159,3 milliárd forint volt áprilisban a márciusi 282,8 milliárd után, a napi átlagforgalom elérte a 7,96 milliárd forintot az előző havi 14,1 milliárdot követően.

A vezető részvények közül az OTP 65,7 milliárdos forgalom mellett 1,6 százalékkal, 12.800 forintig drágult. A papír áprilisban többször is megdöntötte a legmagasabb értékét, 13.250 forinton is járt. A Mol 30 milliárd forintos forgalom mellett 1,2 százalékkal került feljebb 3316 forintig, a papír 12 éves csúcsán is járt.

Sokat erősödött a Richter: 5,8 százalékkal magasabban, 5715 forinton zárta a hónapot, 28,5 milliárd forintos forgalom mellett.

A REGUS - Bank Center - Citibank Torony épülete a főváros V. kerületében, a Szabadság tér 7-ben, itt található a Budapesti Értéktőzsde Forrás: MTI/Róka László

A blue chipek közül egyedül az 5,1 milliárd forintos forgalmú Magyar Telekom teljesített gyengébben: 1,5 százalékot gyengült a részvény, hó végi záróára 455 forint lett.

A kisebb papírok közül ismét a 4iG informatikai cég emelkedett ki forgalmával, megelőzve a Telekomot: az összforgalom 6,8 százalékát adta.

Ára 5,72 százalékkal 4290 forintig emelkedett, miközben a társaság bejelentette, hogy a részvényeket felaprózzák, egy részvényes öt új részvényt fog kapni.

A legnagyobb áremelkedést az Őrmester Vagyonvédelmi Nyrt. produkálta, igaz, csak 90 milliós forgalom mellett: 66,7 százalékkal, 2500 forintig emelkedett a papír.

A brókercégek listáját ismét a Wood vezette 70,1 milliárd forintos duplikált forgalommal, második helyen végzett a Concorde 69,2 milliárddal, harmadik lett az Erste 59,5 milliárddal.