Szijjártó Péter: A gazdaságot is védik a rendkívüli intézkedések

SZIJJÁRTÓ Péter
Kiskunfélegyháza, 2020. szeptember 7. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a Félegyházi Pékség Kft. versenyképességi támogatásáról szóló szerződés átadásán a cég kiskunfélegyházi üzemében 2020. szeptember 7-én. MTI/Rosta Tibor
Vágólapra másolva!
A kormány rendkívüli intézkedései az emberek egészsége mellett a gazdaságot is védik a koronavírustól - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Kiskunfélegyházán, ahol versenyképesség-növelő támogatási okiratot adott át.
Vágólapra másolva!

Szijjártó Péter a járvány kiújulása miatt elkerülhetetlennek nevezte a korlátozásokat. Az elmúlt hetekben bizonyossá vált, hogy a járvány második hulláma elérte az országot, de a termelés nem eshet vissza ismét - hangsúlyozta.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a Félegyházi Pékség Kft. versenyképességi támogatásáról szóló szerződés átadásán a cég kiskunfélegyházi üzemében Forrás: MTI/Rosta Tibor

A miniszter megerősítette, hogy

A fejlesztéseket ugyanakkor nem csak a foglalkoztatás fenntartása miatt nevezte fontosnak. A magyar vállalatok - mint mondta - a nemzetközi piacokon is versenyelőnyt szerezhetnek, ha a válságban nem leépítési kényszert, hanem lehetőséget látnak.

Szijjártó Péter a rendezvényen a Félegyházi Pékség Kft.-nek nyújtott át támogatási okiratot.

A sütőipari vállalat 649 millió forintból Magyarországon mostanáig ismeretlen gyártási technológiát honosít meg.

A beruházással a vállalat olyan belföldi megrendelésnek is eleget tehet, amelyet eddig külföldi cég teljesített - indokolta a tárcavezető a 282 millió forintos állami támogatást. Hozzátette, hogy a Félegyházi Pékség Kft. 100 kilométernél nagyobb távolságra is szállíthat az új technológia birtokában, így más országok piacaiból is részesedhet.

Dolgozó a Félegyházi Pékség Kft. kiskunfélegyházi üzemében Forrás: MTI/Rosta Tibor

Szijjártó Péter üdvözölte, hogy

országszerte 140 élelmiszeripari cég jutott versenyképesség-növelő támogatáshoz, míg Bács-Kiskun megyéből összesen 42 vállalat jelentett be beruházást.

A 20 milliárd forint értékű helyi befektetés 6700 munkahely fenntartását is jelenti, a kormány ezért 9,8 milliárd forint hozzájárulásról döntött - tette hozzá. A miniszter az ottani vállalatok teljesítményét méltatva megjegyezte, hogy a megyében 2010 óta a négyszeresére bővült az ipari termelés, a munkanélküliség pedig csaknem a felére esett vissza.

A Félegyházi Pékség Kft. 2018-ban 8 milliárd forintot meghaladó nettó árbevételt ért el a cégadatok szerint, adózott eredménye 533 millió forint volt, csaknem 200 millió forinttal haladva meg az előző év nyereségét.