A blokklánc alapú decentralizált rendszerek, amik közül a legismertebb alkalmazott rendszerként a bitcoin-kriptovaluta, az élet több területén is fontos változást hoztak. Tavaly óta, a koronavírus-járvány miatt sok galéria és múzeum zárta be a kapuit hosszabb-rövidebb időre, a kortárs alkotók pedig emiatt új, és közvetlen utakat kerestek a rajongókhoz. A művészet és kriptovaluták találkozása pedig új dimenziókat nyitott, és úgy tűnik, hogy
a pénzvilág után most már a művészeti életet is alaposan a feje tetejére állíthatja az NFT-k terjedése.
A nem-helyettesíthető tokenek egyediek, tulajdonképpen egy virtuális okiratként működnek, és egy digitális eszköz/alkotás tulajdonjogát testesítik meg. Egy digitális főkönyvbe töltődnek fel, ahol a legfontosabb információkat tárolják róluk: a létrehozás dátumát, mikor adták el, mennyiért és kinek.
Snoop Dogg első NFT-s együttműködését Coldie digitális multimédiás előadóval, a „Decentralized Dogg"-ot a hét elején tették fel a SuperRare digitális NFT piactérre, amely az exkluzívabb darabokért fizetni hajlandó vásárlókat szolgálja ki. Az aukció december 4-én zárul, és a jelenlegi legmagasabb licit 771 000 dollár (246 millió forint).
A portré úgy készült, hogy a rapper élete során készült 10 különböző arcképből állítottak össze egy animációt. Az énekes pedig kizárólag ehhez a műalkotáshoz rögzített egy új hanganyagot is, amelyen az NFT-ről rappel.
Snoop Dogg a közelmúltban egy, az NFT-vel kapcsolatos interjújában elmondta:
Ez a technológia arra ösztönzött, hogy újragondoljam, hogyan dolgozom, és közvetítem a művészetemet a világnak.
Az év elején a 49 éves hip-hop legenda a Twitteren árulta el, hogy ő is egy "NFT bálna", méghozzá Cozmo di Medici álnéven, és pénztárcájában több millió dollár értékű NFT tárgy hever.
A műalkotást december 3-án az Nft Now és a Christie's „The Gateway" szakkiállításon is bemutatják, a Miami Art Week keretében.