Sikeres kötvénykibocsátás a Kész Csoportnál

kamat, hozam, kötvény, profit
kamat, hozam, kötvény, profit, pénz,
Vágólapra másolva!
22 milliárd forint értékben bocsátott ki kötvényeket a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramja keretében a KÉSZ Csoport, Magyarország egyik legnagyobb építőipari vállalatcsoportja. A keddi aukció túljegyzéssel zárult, az intézményi befektetők végül 2,61 százalékos éves átlagos hozammal vásárolták meg a fix kamatozású, 10 éves futamidejű amortizálódó kötvényeket. A 22 milliárd forintos friss tőkét a KÉSZ Csoport új beruházásokra és kapacitásbővítésére fordítja.
Vágólapra másolva!

Sikeresen zárult a KÉSZ Csoport kötvénykibocsátása: a vállalat a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramjának keretében 20 milliárd forint értékben kínált fel kötvényeket. A keddi zártkörű kötvényaukción végül a befektetők mintegy 30 milliárd forint értékben adtak be ajánlatot, ami meghaladta a felajánlott mennyiséget és végül 22 milliárd forint értékben túljegyezték a kötvényeket.

Az intézményi befektetők 440 darab, egyenként 50 millió forint névértékű, fix kamatozású, 10 éves futamidejű, az ötödik évtől amortizálódó kötvényt vásároltak meg 2,61 százalékos éves átlagos hozammal, míg a kupon mértéke 2,8 százalék. A kötvénykibocsátás megszervezésében befektetési szolgálatóként az OTP Bank vett részt.

Illusztráció Forrás: dreamstime

A Magyar Nemzeti Bank a 2019-ben elindult Növekedési Kötvényprogram (NKP) keretében 1150 milliárd forint keretösszegben a nem pénzügyi vállalatok által kibocsátott, jó, minimum B+ minősítéssel rendelkező kötvényeket vásárol. A kötvénykibocsátáshoz szükséges hitelminősítés során a KÉSZ Csoport mind vállalatként, mind pedig a kötvényre BB minősítést kapott, amivel az építőipar legjobb vállalati besorolását mondhatja magáénak. A Cégcsoport konszolidált árbevétele 2020-ban jelentősen, mintegy 120 milliárd forintra növekedett.

Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója a tranzakciót értékelve azt mondta:

A járvány okozta gazdasági visszaesés utáni újraindulásban ugyanis fontos szerepet kaphatnak az építőipari beruházások. Az ágazat jó teljesítményét mutatja, hogy az év első negyedévében a GDP a múlt év utolsó három hónapjához viszonyítva 2 százalékkal nőtt, ezen belül az építőipar 6 százalékos növekedést mutatott. A hullámzó havi adatok ellenére szintén kedvező az építőipar jövőbeli teljesítményét nézve, hogy április végén az építőipari szerződésállomány volumene közel 13 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál.