Hatodik alkalommal hirdette meg az MVM Csoport
az EDISON startup versenyt, amelynek célja, hogy az újító ötletek megvalósulásához szakértői segítséget és akár befektetést is nyújtson,
felkutatva a jövő legígéretesebb, kreatív, piacképes fejlesztéseit.
A jövő energetikáját meghatározó innovációk mellett a jövő otthonaihoz, városaihoz, a digitális infrastruktúrához, a pénzügyeket forradalmasító fintech-, illetve az ügyfélkiszolgálás és termékinnováció területéhez kapcsolódva, valamint egy különálló „egyéb" kategóriában nevezhettek újító ötletekkel a jövő feltalálói. Az érett fázisban lévő vállalkozások már kész megoldásokkal jelentkezhettek, melyeket a programban mentorok segítségével fejleszthetnek tovább, míg az ötlet fázisban a pályázati kategóriákhoz köthető megoldásokat várták a szervezők.
Az innovatív ötletek közül rangos szakmai zsűri választotta ki a legjobb 11 pályázó csapatot,
ők márciustól a második forduló komplex, nyolchetes képzési programjában vehetnek részt. Itt betekintést nyerhetnek a startupok világába, megismerhetik az ott használatos nyelvet és kifejezéseket, üzleti, kommunikációs ismereteket, készségeket sajátíthatnak el. A szakértői mentorprogram célja ezúttal is, hogy segítséget nyújtson az ötlet továbbfejlesztésében, piacra vitelében.
A legígéretesebb ötleteket az MVM Csoport inkubátor cége, a SmartFutureLabZrt. (SFL) csapata segíti, hogy a koncepciók befektetésre érett, „startup-ready" termékekké, szolgáltatássá nőhessék ki magukat.
Az ötlet fázis döntősei között szerepel a currenTcy, közösségi energiatárolást támogató kereskedelmi felületével, a GreenMap okos hulladékkezelésre ösztönző applikációja, a BikeRinnovatív kerékpártárolója, a MikroKert decentralizált hidroponikus kertészet ötlete, a Diverzum diákokat és márkákat összekötő platformja, a don't waste gyerekeknek készült, környezetvédelmi tematikájú társasjátéka, illetve a MyEVExperience elektromos autózást segítő közösség építő és információs platformja.
A már érett fázisban lévő pályázatok közül aSmartCapacit hazai energiamérleg kiegyensúlyozását segítő megoldása, a RoboKaland digitális közösségi alkotóműhelye, a Cityroom telefonos szabadulószoba a városban alkalmazása, valamint az EV CarAssistance elektromos autókat célzó asszisztencia szolgáltatása bizonyult a legjobbnak.
A képzési programot követően a tizenegy csapat a döntőben, szakmai zsűri előtt mutathatja be projektjét. Az első három helyezett sorrendje mindkét fázisban a csapatok pitchelése alapján alakul majd ki.
Az első három helyezett csapat öt, három, illetve egymillió forint támogatást kap.
A legjobbaknak emellett a későbbiekben esélye lehet egy, legfeljebb 50 millió forint értékű, magvető befektetés elnyerésére az MVM SmartFutureLab jóvoltából.