A Coca-Colát - amelyet a múlt század negyvenes-ötvenes éveinek fordulóján még proletárpusztító löttynek is bélyegeztek - 1967-ben a BNV-n mutatták be a hazai nagyközönségnek. A cég természetesen kóstolót is rendezett a kiállításon. Az érdeklődés akkora volt az amerikai fiatalok életérzését idéző ital iránt, hogy
rendőröknek kellett kordonnal a standot a rohamtól megvédeni.
A kíváncsiskodók különféle trükköket találtak ki - beteg családtagjukra vagy terhes feleségükre hivatkoztak -, hogy minél több Coca-Colához juthassanak hozzá. Az eseményen pillanatok alatt elkapkodtak minden egyes palackot.
Az akkor már közel egy évszázados múltra visszatekintő The Coca-Cola Company 1968-ban, egy év múlva jelent meg hivatalosan is Magyarországon.
Galériánkban a Coca-Cola rendszerváltás előtti történetéről mutatunk pillanatképeket:
Az első palack Coca-Cola 1968. június 17-én - klasszikus kétdecis kontúrpalackban - hagyta el a Magyar Likőripari Vállalat kőbányai likőrgyárának palackozógépét.
Megkezdődött a rendszeres árusítása, de kezdetben csak Budapesten és a Balatonnál. Két deciliter akkoriban 3 forintba került, annyiba, mint egy kilogramm barna kenyér.
A Coca-Cola volt az első, a háború után a szocialista Magyarországon előállított amerikai termék.
Ezt megelőzően csupán kétféle szénsavas üdítő volt kapható a hazai üzletekben, a Bambi, valamint az Utas.
A kínálat azonban közel sem elégítette ki a keresletet, hiszen jó darabig Coca-Colát csak a legdrágább szállodákba és exkluzív vendéglátóhelyekre szállíthattak.
A márka magyarországi megjelenése új, modern technológiák bevezetését és hazai meghonosítását is jelentette a palackozás, és általában a csomagolóanyagok előállításának területén. A cég szakembereinek segítségével sikerült az orosházi üveggyárban egy új típusú - a The Coca-Cola Company szabványainak is megfelelő - üvegpalack gyártási technológiáját bevezetni.
A legendás márka iránt időközben akkora lett a kereslet, hogy a Szeszipari Vállalatok Trösztje 1970-től már Szabadegyházán, Győrben, Kisvárdán és Miskolcon is palackozta az üdítőitalt. Nagyjából tíz évvel később, a The Coca‑Cola Company palackozási szerződésének aláírásával a Békéscsabai Üdítőitalgyártó Vállalattal együtt már hat üzemben palackozták a szocialista iparvállalatok a szénsavas italt.
A gyártási volumenek a nyolcvanas években tovább növekedtek, majd 1988-ban következett be a Coca‑Cola rendszerváltás előtti történetének záróakkordja.
Ekkor tovább bővült a cég hazai kínálata: megindult a Fanta gyártása Szabadegyházán. Három évvel később pedig a Sprite-ot is elkezdték Magyarországon palackozni, de akkor már egy ausztrál palackozó, a Coca‑Cola Amatil és a Budapesti Likőripari Vállalat vegyes vállalata forgalmazta a teljes termékportfóliót.
Ezt követően, 1989 után pedig az egész magyar gazdaság, és azon belül a Coca-Cola számára is egy teljesen új fejezet kezdődött. A kommunista diktatúra után a piacgazdaság.