A Szent György téren található épület kivitelezésének első ütemét a Magyar Építő Zrt. 2021 júliusában kezdte meg - eleveníti fel a Magyar Építők. A kivitelezési munkákat eddig két ütemben végezték. Az I. ütem része volt a műemléki környezet védelme egészen az alaplemez elkészítéséig, a II. ütem pedig a palota szerkezetépítési munkáit foglalta magában az elkészült alaplemeztől.
Az építkezés során eddig több mint 2200 köbméter habbeton (műemlékek védelmére), közel 8000 köbméter szerkezetibeton és 1200 tonna betonacél került beépítésre.
A József főhercegi palota két saroktorony elkészültével mára elérte a szerkezetének legmagasabb pontját.
Habsburg-Lotharingiai Mihály főherceg, József főherceg dédunokája a bokréta avató ünnepségen - amelyen részt vett Fodor Gergely kormánybiztos, a Várkapitányság vezetője, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Oravecz László, a Magyar Építő Zrt. Műszaki vezérigazgató-helyettese,
valamint Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke - családi történeteket is megosztott a hallgatósággal:
"1944 októberében, amikor minden remény és kilátás elveszett, nagyapám és apám, bár nehéz szívvel, de úgy döntöttek, elmenekülnek, abban a reményben, hogy hamarosan visszatérhetnek. Ez sajnos csak 50 évvel később történhetett meg, de már semmi nem volt a palota helyén. Mivel az épület a Habsburg család tulajdona volt, a kommunista rendszer úgy döntött, hogy inkább felrobbantja."
Galériánkban látványos felvételeket közlünk a megújuló József főhercegi palotáról:
József Károly Lajos főherceg a XVIII. század végén épült klasszicista, úgynevezett Teleki-palotát 1902-ben Korb Flóris és Giergl Kálmán tervei alapján historizáló stílusban építtette át. Budapest 1944-es ostroma idején a nyugati homlokzatot több belövés is érte, majd ezt követően az épületet 1951-ben munkásszállóvá alakították, amely további állapotromlást eredményezett. Végül 1968-ban előbb felrobbantották, majd teljesen elbontották. A 2000-es évek fordulóján kiterjedt kutatások folytak a területén, amelyek befejeztével középkori rommezőt hoztak létre.
A palota épülete kulturális, turisztikai és irodai funkciókat lát majd el vegyesen.
Az épület külsejét az eredetihez hűen rekonstruálják a kivitelezők, viszont belsőépítészeti, épületgépészeti és üzemeltetési szempontból modern megoldásokat alkalmaznak, tartószerkezete a mai kornak megfelelően vasbetonból készül.
A tervek szerint ismét látogatható lesz a főhercegi palotához tartozó kert és a neoreneszánsz stílusban épült egykori istálló is.