Az este folyamán a királyi díszbemutatón Nagy-Britannia és a katari királyi család tagjai a legszebb ékszereiket és ruháikat vették fel az állami banketten. A banketten Károly király a következőket mondta:
Az Egyesült Királyság büszke arra, hogy Katar legrégebbi barátja a nyugati világban. Különleges kötelékünk van, amely a kölcsönös tiszteleten alapul, és kiállta az idő próbáját.
A bankett talán legékesebb résztvevője Kamilla királynő volt, aki amikor belépett egy 488-as gyémántból álló tiarát viselt, klasszikus fehér és sárga arany színben.
A „Kokoshnik” tiara néven ismert lenyűgöző gyémánt "glória" a néhai királynő kedvence volt, aki számos állami eseményen viselte.
Ám II. Erzsébet királynő a negyedik uralkodó volt, aki viselte, mivel a darabot eredetileg a hercegnőnek, majd Alexandra királynőnek készítették 1888-ban - számolt be a Mirror.
Furcsa módon a Királyi Gyűjtemény legdrágább tiaráját egy 365 nőből álló csoport finanszírozta, akik a „társadalom hölgyei” néven voltak ismertek.
Ekkor a késő viktoriánus korszakban Alexandra walesi hercegnő ezüst házassági évfordulóját ünnepelte férjével, a későbbi VII. Edward királlyal. Lauren Kiehna királyi ékszertörténész úgy jellemezte ezt a fontos mérföldkövet, mint azt a kivételes alkalmat, amikor a brit arisztokráciától pazar és extravagáns ajándékokat várt el a királyi család.
Ez az időszak azonban a nemzet földbirtokos nemeseinek vagyonának hanyatlásának kezdetét is jelentette, akik közül sokan gazdag amerikai örökösnőkhöz mentek feleségül, hogy birtokaikat megtarthassák.
Mégis, a társadalom négy prominens nője megtalálta a módját, hogy megmentse családja becsületét, és egy társaságot alapítottak, hogy pénzt gyűjtsenek a rendkívüli tiarára.
Miután az arisztokráciából 365 nő csatlakozott a társasághoz, összesen 4400 fontot (jelenleg nagyjából 2 millió forint) sikerült összegyűjteniük.
Alexandra hercegnő közreműködését kérték fel a tiara kialakításához, aki olyat kért, amely hasonlított nővére, az orosz Romanov-dinasztia rendkívül gazdag Marie Feodorovna császárnéjának gyémánt glória alakú tiarájára.
Eredeti formájában a koronaékszerész Garrard 77 rojtdarabból, 400 gyémántból álló tiarát formált, fehér és sárga arany színben.
Lauren Kiehna történész szerint a kokoshnik:
az egyike azon kevés tiarának, amelyet a királynő következetesen viselt egész uralkodása alatt.
A királynő halála óta azonban az első nagyobb kiruccanás alkalmával Camilla a kokoshnik stílusú tiarát a magángyűjteményéből származó gyémánt fülbevalókkal, valamint egy gyémánt nyaklánccal, amely szintén a néhai királynőé, valamint egy rubin- és gyémánt karkötővel párosította.