A SpaceX központja jelenleg a kaliforniai Hawthorne-ban van, de a vállalat az elmúlt években egy hatalmas létesítményt épített Texasban, az amerikai állam déli csücskében, a mexikói határhoz közeli területen. A Boca Chicában található telephely az elsődleges helyszín, ahol a SpaceX a Starship rakétarendszerét építi és indítja.
A Starbase, ahogy a SpaceX nevezi, most a Starship, a leendő holdi és marsi küldetések rakétájának fő gyártási és tesztelési helyszíneként szolgál.
De még több lépésnek is meg kell történnie ahhoz, hogy a Starbase valóban új városként jöjjön létre Texasban, többek között a helyi hatóságok engedélye.
Musk beadványt intézett Cameron megye bírójához, amelyben azt kéri, írjon ki választást, hogy lehetővé tegye Starbase beolvasztását a Rio Grande Valley legújabb városaként – írja a Bloomberg nyomán a Világgazdaság.
Musk lépése, hogy a SpaceX – és az X közösségimédia-vállalat – központját Texasba helyezi át, további táptalajt ad a milliárdos azon törekvésének, hogy a politikai jobboldalhoz igazodjon, és eltávolodjon a baloldali Kaliforniától.
A SpaceX-nek nagyjából 13 ezer alkalmazottja van.
Ahogy az Origo beszámolt róla, Elon Musk az első ember, akinek a vagyona becslések szerint meghaladta a 400 milliárd dollárt. Vagyonát főképp a Tesla elektromosjármű-gyártó és a SpaceX űrhajózási magánvállalat részvényei képezik. A Forbes amerikai magazin Musk vagyonát 431,2 milliárd dollárra (169 ezer milliárd forint) becsülte csütörtökön, a Bloomberg amerikai hírügynökség szerint pedig 447 milliárd dollár. A november elejei elnökválasztás óta a Tesla részvényeinek áremelkedése jelentősen megnövelte az 53 éves üzletember vagyonát, legalábbis papíron.
A befektetők arra spekulálnak, hogy a Tesla számára előnyös lesz Musk jelenlegi szoros kapcsolata Donald Trump amerikai megválasztott elnökkel.
Korábban cikket közöltünk arról is, hogy Elon Musk és Vivek Ramaswamy üzletembereket jelölte a kormányzati hatékonyságért felelős új amerikai minisztérium vezetésére Donald Trump. A két jelölt közösen dolgozik majd a kormányzati bürokrácia csökkentésén, a túlterjeszkedő törvényi szabályozás egyszerűsítésén, valamint a pazarló kiadások visszavágásán és szövetségi ügynökségek átalakításán. Donald Trump célként fogalmazta meg évente 6500 milliárd dollárt kitevő felesleges kormányzati kiadás megszüntetését.