Henrietta „Hetty” Green a Massachusetts állambeli New Bedfordban született 1834. november 21-én. Már gyerekkorában sem mindennapi „játékokkal” készült a jövőjére, míg más lányok babáztak, ő a család vállalkozásának üzleti dokumentumait tanulmányozta. A furcsa szokásairól ismertté vált milliárdos üzletasszony Massachusetts egyik leggazdagabb famíliájának sarja volt, amely óriási bálnavadász flottával büszkélkedhetett. 13 évesen már ő végezte a cég könyvelését.
A gazdag családi háttér mellett már önállóan is korán ráérzett a pénzcsinálás művészetére. Húszévesen az apjától rengeteg méregdrága ruhát kapott ajándékba, hogy könnyebbé váljon számára a férjkeresés, Hetty azonban eladta a ruhákat, és az ebből befolyó pénzből államkötvényeket vásárolt.
Egyedüli gyermekként ő volt a családi vagyon várományosa, nagynénjétől pedig kétmillió dollár értékű birtokot örökölt.
De nem elégedett meg a megörökölt vagyonnal, és elhatározta, hogy maga is megcsinálja a szerencséjét.
A pénzt rendkívül jól kezelte,
és annyira sikeres befektetéseket hajtott végre, hogy egy idő után már a Wall Street boszorkányaként emlegették. Nem teljesen egyértelmű azonban, hogy elképesztő üzleti érzéke miatt ragadt-e rá ez a gúnynév, vagy azért, mert rengeteg furcsaság volt rá jellemző. Nő létére mindenesetre kora leggazdagabb befektetője volt a XIX. század végén.
De hiába voltak a dollármilliók, mesteri szintre emelte a „fukarság művészetét” is: igazi zsugori, pénzhajhász ember hírében állt.
Az 1860-as évek elején férjhez ment a milliomos Edward Henry bankárhoz. S bár életük végéig együtt maradtak, a házasság harmóniáját időről időre megzavarták férjének növekvő pénzügyi problémái, és nem szívesen segítette ki őt kölcsönökkel.
Hiába volt azonban dúsgazdag, ócska, fekete ruhában járt, amelyet csak időnként tisztíttatott meg, hogy spóroljon a mosodai költségeken, és csak akkor cserélte le, amikor már végleg elrongyosodott.
Férje halála után nem volt állandó lakhelye, olcsó, puritán lakásokban élt, még meleg vizet sem használt, és állandóan költözött, hogy az adóhatóság ne akadhasson a nyomára. Az étkezést is igyekezett minél olcsóbban megoldani, állítólag kizárólag zabkását és olcsó pitéket evett.
Hihetetlen fukarságára további bizonyíték, hogy orvosra is sajnálta a pénzt, és évekig nem kezeltette a sérvét. De még ennél is elképesztőbb, hogy fiát a lábtörésével egy ingyen klinikára vitte, és amikor felismerték és pénzt kértek a kezelésért, sietve távozott, mondván, hogy a fiú akkor majd meggyógyul magától.
Nyolcvanegy éves korában halt meg, 1916. július 3-án.
Vagyonát száz- és kétszázmillió dollár közötti összegre becsülték, ami mai értéken körülbelül 2,4–4,8 milliárd dollárt érne.
Fukarság ide, fukarság oda, ez a hatalmas vagyon végül mégis pozitív módon hasznosult. Miután fia, Ned is elhunyt 1936-ban, a vagyon végül a lányára, Sylviára szállt, aki végrendeletében azt teljes egészében jótékonysági célra ajánlotta fel: 1951-ben bekövetkező halála után akkori értéken megközelítőleg félmilliárd dollárt osztottak szét iskolák, kórházak és tudományos műhelyek között.