Sikeres volt a kormánynak a Magyar Bankszövetséggel és a Magyar Biztosítók Szövetségével a magyar családok érdekében folytatott egyeztetése, és ennek eredményeképpen egy 600 milliárd forintos pénzügyi alap jött létre a nehéz élethelyzetbe került családok számára a babaváró hitel tőketartozásának elengedéséhez – jelentette be a kulturális és innovációs miniszter szerdán Budapesten.
Hankó Balázs az egyeztetést követő tájékoztatón a Világgazdaság összefoglalója szerint elmondta:
a kormány a pénzügyi alap létrehozását az olyan váratlan élethelyzetek kialakulására tekintettel kezdeményezte, mint valamelyik vagy mindkét szülő esetleges váratlan elhalálozása, vagy munkaképességének, keresőképességének elvesztése,
ez pedig méltányossági alapon, a váratlan élethelyzetek bekövetkezése esetén teszi lehetővé a babaváró támogatások tőketartozásának elengedését.
A 2019 júliusa óta elérhető, a gyermekvállalásra készülő fiatal házaspárok támogatását szolgáló babaváró hitel gyorsan az egyik legnépszerűbb termékké vált a lakossági finanszírozási piacon.
A hitel már az első gyermek megszületése után kamatmentessé válik: a második gyermeknél a fennálló tartozás 30 százalékát, a harmadiknál pedig a teljes tartozást átvállalja az állam. A babaváró törlesztőrészlete sem jelent vállalhatatlan terhet, a maximális hitelösszeget feltételezve is havi 51 ezer forint környékén mozog.
A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint a babaváró hitel állománya március végén már meghaladta a 2185 milliárd forintot, ennek alapján – a lakáshitelek után – a második legfontosabb konstrukciónak számít a lakossági piacon.
További részleteket ide kattintva olvashat a babaváró hitellel kapcsolatban.