A Coop Szeged meglévő üzlete a hazai Laurel Kft. innovációi révén nyitott új korszakot a retail világában. A hibrid okosbolt technológiája ráadásul új megoldást jelenthet kisebb településeken működő kisboltok gazdaságos üzemeltetésére is.
A Coop Gazdasági Csoport és a Laurel Kft. hosszú évtizedek óta működik együtt. A Coop 1400 településen működő mintegy 2100 üzletének meghatározó többségében a Laurel megoldásai biztosítják a boltok kasszarendszereinek működését, de az idei évben a felek közös munkája új mérföldkőhöz érkezett az automata hibrid okos üzlet átadásával.
„Ez a projekt sok gombot nyom meg egyszerre: digitalizáció, innováció, generációváltás.
A magyar kkv-k 18 százaléka használ online kereskedelmi megoldást, messze elmaradva az EU-átlagtól. Ez az üzlet nemcsak trendet követ, hanem példát is mutat – különösen, hogy hazai, családi vállalkozás valósította meg
– emelte ki Lukács Zsuzsanna, vállalkozások védelméért felelős helyettes államtitkár.
„Hiszünk abban, hogy a jelenkor igényeire és kihívásaira jó válaszokat adva hazai tulajdonú vállalatként is képesek lehetünk felvenni a versenyt a multinacionális cégekkel. Ez a bolt ennek ékes példája!” – mondta az ünnepélyes nyitóeseményen Pekó László a CO-OP Hungary Zrt. Igazgatóságának elnöke, majd hozzátette: „Ha ez a modell széles körben elterjedhet, és segíthet a fenntartható, költséghatékony bolti működésben is” – tette hozzá.
A hibrid modell a megszokott vásárlási élményt ötvözi az automatizált technológiák előnyeivel annak érdekében, hogy a vásárlók éjszaka vagy munkaszüneti napokon is hozzáférjenek egy normál méretű bolt teljes termékkínálatához:
Szükség esetén a távoli diszpécserszolgálat képes az azonnali segítségnyújtásra és beavatkozásra.
A fejlesztés létrejöttét a gyors és biztonságos fizetési megoldások elkötelezett szakértőjeként a Mastercard is támogatta, segítve a digitális vásárlási élmény további terjedését a hazai kiskereskedelemben.
A Magyarországon most debütáló koncepció évek óta sikerrel működik a skandináv országok mellett például Csehországban és Szlovákiában is. A külföldi tapasztalatok alapján lényegében bármilyen boltméretben alkalmazható modellt a retail-IT megoldások vezető hazai szakértője, a Laurel fejlesztette és valósította meg hazai környezetben.
Szintén a nemzetközi példákból kiindulva
a hibrid működés megteremtheti a lehetőségét egy bolt működtetésére olyan helyszíneken is, ahol a hagyományos üzleti modellek nem elérhetők, vagy a jelenlegi gazdasági és munkaerőpiaci kihívások közt nehezen fenntarthatók.
Éppen ezért a most debütált technológia a vidéki lakosság jobb alapvető áruellátásához, és így hazánk társadalmi, nemzetstratégiai céljainak teljesüléséhez is hozzájárulhat majd – áll az okosbolt nyitásáról kiadott közleményben.
Miként arról beszámoltunk, nemrég az Auchan is okosüzletet nyitott Magyarországon, annál a fejlesztésénél viszont a napközben sincs jelen eladó a boltban.