Első ízben nőttek 14 éve a japán telekárak

Vágólapra másolva!
A japán föld ára 14 év után első ízben növekedett 2005-ben, jelzéseként annak, hogy vége az állóeszközök ára gazdaságot fékező folyamatos csökkenésének, ami a túlzottnak bizonyult - "buborék" - gazdasági növekedés kilencvenes évek elején bekövetkezett leállása óta tartott.JátékleftJátékunk nyertese még idén beköltözhet új otthonába.javascript:an('http://www.origo.hu/adsminisites/ingatlan/jatek/index.html','width=617,height=600,top=0,left=100,scrollbars=yes');4 jó válaszért egy lakást adunk - játsszon velünk!Az [origo] ingatlanrovatahttp://ingatlan.origo.hu/index.htmlIngatlanjoghttp://ingatlan.origo.hu/jog/index.htmlAz üzleti élet legfrissebb híreit itt találja!http://uzleti.negyed.huAz egészséges gazdasági fellendülésre utal, hogy a 2006. január 1-jén felmért átlagos telekár 0,9 százalékkal volt magasabb, mint egy esztendővel korábban. 2004-ben még 3,4 százalékos volt a csökkenés.A most közölt tanulmány csak egyike azon felméréseknek, amelyek a telekárak emelkedését mutatják, de az első olyan eredmény, mely szerint az irányzat immár nem csupán a nagyvárosokra korlátozódik.Tokióban az áremelkedés mértéke tavaly 5,4 százalék volt; egy évvel korábban 0,4 százalék lett a többlet, ám akkor még a tokiói körzet volt az egyetlen, ahol felfelé mozdult az árszint.A főváros divatos Ginza bevásárlónegyede, ahol olyan cégek vannak jelen, mint a Chanel és a Cartier, továbbra is a világ legdrágább területe. Itt egy négyzetméter telek ára immár 18,7 millió jen (163 ezer dollár); 2004-ben még "csak" 15 millió jen volt.
Vágólapra másolva!

Az egészséges gazdasági fellendülésre utal, hogy a 2006. január 1-jén felmért átlagos telekár 0,9 százalékkal volt magasabb, mint egy esztendővel korábban. 2004-ben még 3,4 százalékos volt a csökkenés.

A most közölt tanulmány csak egyike azon felméréseknek, amelyek a telekárak emelkedését mutatják, de az első olyan eredmény, mely szerint az irányzat immár nem csupán a nagyvárosokra korlátozódik.

Tokióban az áremelkedés mértéke tavaly 5,4 százalék volt; egy évvel korábban 0,4 százalék lett a többlet, ám akkor még a tokiói körzet volt az egyetlen, ahol felfelé mozdult az árszint.

A főváros divatos Ginza bevásárlónegyede, ahol olyan cégek vannak jelen, mint a Chanel és a Cartier, továbbra is a világ legdrágább területe. Itt egy négyzetméter telek ára immár 18,7 millió jen (163 ezer dollár); 2004-ben még "csak" 15 millió jen volt.