Sorra hullottak a gárdisták a hőségben

Események

Magyar Gárda születésnap, gárdista, gárdaavatás, gárdistaavatás a Hősök terén, zászlóval masíroznak
Vágólapra másolva!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.hu
A Magyar Gárda megalakulására emlékeztek szombat délután a Hősök terén. A rendezvény megtartását a rendőrség megtiltotta, de a bíróság engedélyezte. 130 gárdista és rengeteg rendőr volt a téren, több feketébe öltözött gárdista rosszul lett a melegtől. Vona Gábor, a Jobbik elnöke a különféle gárdista szervezetek egymás mellett élését, együttdolgozását szorgalmazta, és zéró toleranciát hirdetett a cigánybűnözéssel és az élősködéssel szemben.
Vágólapra másolva!
Cikkünk folyamatosan frissül27 bejegyzés
17:20
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

A Magyar Gárdára emlékeznek Budapesten

A Magyra Gárda öt évvel ezelőtti megalakulására fognak emlékezni azok a felvonulók, akik szombaton délután háromkor indulnak a Kodály köröndtől a Hősök terére. A szervezők szerint a tömegben lesznek nem tiltott formaruhát viselők is, és alakzatban fognak vonulni. A felvonulás után a Hősök terén beszédeket is mondani fognak, majd eskütételre is sor kerül.

A még márciusban bejelentett felvonulás megtartását a rendőrség megtiltotta. A bejelentő jogorvoslati kérelmének azonban a Fővárosi Törvényszék helyt adott, így a felvonulást megrendezhetik. A kormány az eseménnyel kapcsolatban közölte, nem ért egyet a Magyar Gárda által képviselt eszmeiséggel, de tiszteletben tartja a törvényszék döntését, és nem gátolja a szombati rendezvény megtartását. Azonban figyelmeztették a megemlékezőket, hogy ha szükséges, a leghatározottabban fel fognak lépni a rendbontókkal szemben.

A 2007 júniusában bejegyzett Magyar Gárda feloszlatása érdekében még az év decemberében indított polgári pert a Fővárosi Főügyészség, mert az ügyészek szerint a Magyar Gárda Egyesület működése sértette mások emberi méltóságát. Az elsőfokú bíróság döntése 2008 decemberében még csak a Magyar Gárda Egyesületet oszlatta fel, a másodfokon eljáró, jogerős ítéletet hozó Fővárosi Ítélőtábla viszont már a Magyar Gárda Mozgalmat is, mondván, az egyesülettől a mozgalom elválaszthatatlan. A Legfelsőbb Bíróság 2009. decemberi ítéletével véglegesen megszüntette a Magyar Gárdát.

17:27
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Kétszázan vannak a Hősök terén

Árpádsávos és jobbikos zászlók tömkelege leng a Hősök terén. Az [origo] tudósítója szerint kétszáz érdeklődő és közel 130 gárdista van jelenleg a téren.

17:31
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Többféle gárdistadivat

A téren többféle egyenruhában is megjelentek a gárdisták. Van, aki az Új Magyar Gárda zöld felsőjében érkezett, mások fekete felsőben vannak, megint mások pedig a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület formaruhájában vannak.

17:35
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Alakzatba álltak a gárdisták - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]
További képekért kattintson!

17:39
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Rengeteg a rendőr a téren

A szervezők már rögtön a rendezvény elején megkérték a jelenlévőket arra, hogy fegyelmezetten viselkedjenek, mert a rendőrök csak arra várnak, hogy beavatkozhassanak. Tudósítónk szerint rengeteg rendőr tartózkodik a téren, többen a két múzeum mögött várnak.

17:42
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Mi a magyar? - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]
További képekért kattintson!

17:43
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Melege lett a talpig feketébe öltözött gárdistának

Tudósítónk szerint az egészségügyi szolgálat embereinek kellett segítenie egy talpig feketében lévő gárdistának, aki rosszul lett a melegtől.

17:50
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Megtapsolták az újonnan avatottakat

Az egyik szervező a rendezvény kezdetén bejelentette, hogy a mai napon sikeresen esküt tettek az Új Magyar Gárda mozgalom legújabb tagjai. Az ő eskütételük miatt szállta meg a rendőrség Csókakőt.

17:54
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

A Jobbikot kritizálták

Inárcsi József, az Új Magyar Gárda vezetője beszédében tíz percen keresztül kritizálta a Jobbikot és annak elnökét, Vona Gábort, mert szerinte hagyták a gárdát több részre szakadni.

17:56
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Vona nem törődött a szapulással

A szintén a helyszínen tartózkodó Vona Gábor nem törődött azzal, hogy Inárcsi őt szapulta, inkább a színpad mellett fotózkodott.

17:58
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Vona Gábor fotózkodik - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]
További képekért kattintson!

18:00
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Az ellentüntetők az árnyékban hűsölnek

A Demokratikus Koalíció mintegy 13 tagja a Szépművészeti Múzeum melletti fa alatt tüntet a gárdisták ellen. Mellettük van még a Magyar Antifasiszták és Ellenállók Szövetségének öt tagja is.

18:04
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Kilencvenéves néni szól be az ellentüntetőknek

Egy árpádsávos zászlót lengető és sárga csillagot viselő nő hordta le az ellentüntetőket, akik azzal védekeztek, hogy ők is magyarok. A 90 éves nő szerint a gárdisták nem nácik, és ő támogatja őket.

18:07
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Sorra potyognak a gárdisták

Már négy gárdistát kellett kihozni a tömegből, mert rosszul lettek a melegtől.

18:07
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

"A gárdisták nem nácik" - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]
További képekért kattintson!

18:23
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Izzadó gárdista a Hősök terén - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]
További képekért kattintson!

18:32
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Vona szónokol - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]
További képekért kattintson!

18:35
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Átverték a rendőröket

Vona Gábor arról beszélt a Hősök terénél felállított színpadon, hogy hülyére vették a rendőrséget azzal, hogy úgy tettek, mintha Csókakőn akarnák a gárdistákat avatni, ezért a rendőrök ellepték Csókakőt. Az avatás valójában Dunaföldvár közelében volt, mondta a Jobbik elnöke. 135 gárdistát avattak a szervezet tagjává. Bejelentését nagy éljenzés fogadta.

18:45
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Vona zéró toleranciát hirdetett a cigánybűnözéssel és élősködéssel szemben

Vona arról is beszélt, hogy 2007-ben a reménytelenség szülte meg a Magyar Gárdát, és most ugyanez a reménytelenség tapasztalható az országban. Mint fogalmazott, Magyarország elveszítette függetlenségét, betagozódott az alakuló Európai Egyesült Államokba, eközben pedig szociális bizonytalanság lett úrrá, és demográfiai csapda küszöbén állunk, a cigány népszaporulat tragikus veszélyt hoz rövid időn belül a magyarságra. Óriási taps fogadta Vona azon kijelentését, amellyel zéró toleranciát hirdetett a cigánybűnözéssel és az élősködéssel szemben.

18:51
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Novák Előd és Dúró Dóra, két jobbikos képviselő a Hősök terén

Fotó: Hajdú D. András [origo]
További képekért kattintson!

19:01
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Vona a gárdista szervezetek együttműködését szorgalmazta

Vona a gárdista szervezetek korábbi szakadásáról és szembenállásáról azt mondta, hogy ha "ha nem tudunk kéz a kézben élni, akkor dolgozzunk egymás mellett, hisz elférünk, mindenkinek jut feladat". Ezzel azokra a kritikákra reagált, amellyel az előtte felszólaló Nemzeti Őrsereg vezetője bírálta Vonát és a Jobbikot a különböző gárdista szervezetek megosztásáért.

19:05
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Rendbontás nélkül ért véget a megemlékezés

A Székely himnusz eléneklésével véget ért a Magyar Gárda születésnapjának megemlékezése a Hősök terén. A szervezők szónoka megköszönte a résztvevőknek a fegyelmezettséget, a rendőrségnek pedig a konstruktív együttműködést és az egzecírozás (ráncba szedés, gyakorlatozás) mellőzését.

19:21
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

A megemlékezés ugyan véget ért, de a balhé nem

A rendezvény néhány radikális résztvevője inzultálni kezdte a Demokratikus Koalíció (DK) tucatnyi ellentüntetőjét, amire a rendőrök élő sorfalat húztak a tüntetők és az ellentüntetők közé. Pár perccel ezelőtt újabb rendőröket vezényeltek a térre, így most már körülbelül 30 rendőr veszi körül a tucatnyi ellentüntetőt és a közel húsz, a DK-sok felé válogatott szidalmakat kiabáló jobbikos, gárdistás és radikális szimpatizánst.

19:24
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Nem bírta egy gárdista a meleget - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]
Galériáért kattintson a képre!

19:42
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

Rendőrök tüntetők és ellentüntetők között - kép

Fotó: Hajdú D. András [origo]

19:47
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

A rendőrök kimenekítették az ellentüntetőket

Hat DK-s ellentüntetőt 30 rendőr kísért le a kisföldalatti lejáratához, miután fél óráig farkasszemet néztek egymással a tüntetők és az ellentüntetők. Miközben a DK-sok a metróhoz mentek, a gárdisták ordítoztak velük. Úgy menekítették ki a DK-sokat a rendőrök, hogy miután lekísérték őket a peronra, utána lezárták a földalatti bejáratát.

23:12
2012. augusztus 25.
Vágólapra másolva!

A meleg után hűsölünk - videó

http://videa.hu/flvplayer.swf?v=M8g4k9NoDT9cHeml
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!