Orbán Viktor: Sorsdöntő győzelmet arattunk!
2018. április 08. 08:17
Vasárnap reggel hat órakor megkezdődött a voksolás az ország 10 285 szavazókörében az országgyűlési képviselő-választáson, este hét óráig valamivel kevesebb mint 8 millió választópolgárt várnak az urnákhoz.
Valamennyi szavazókör rendben megnyílt az országgyűlési képviselő-választáson, rendkívüli eseményről nem érkezett jelentés - közölte a Nemzeti Választási Iroda.
106 egyéni választókerület mind a 10 285 szavazóköre rendben megkezdte a munkáját, biztosítottak a szavazás feltételei, az első választópolgárok mindenhol leadhatták a szavazatukat.
Egy helyen póttagot kellett bevonni, mert a szavazatszámláló bizottság tagja vasárnapra megbetegedett, de erről soron kívül intézkedtek.
A szavazókörök zárásáig, este 7 óráig csaknem 8 millió választópolgárt várnak az urnákhoz.
Már reggel elment szavazni Orbán Viktor miniszterelnök és felesége, Lévai Anikó.
Igyekeztem korán eljönni, most még kampány van, egész az urnák zárásáig. Magam is részt veszek a mozgósításban - mondta a kormányfő a voksolás után.
Orbán Viktor azt is mondta Budapest XII. kerületében, a Zugligeti Általános Iskolában, hogy
a választás tétje Magyarország jövője, nem csak pártokat, kormányt, hanem jövőt is választunk magunknak.
A Bocskai úton az átjelentkezések miatt rengeteg szavazót várnak, amiatt nagy sor alakult ki. Bár már korán reggel nagy a tömeg, a sor jól halad.
A Nemzeti Választási Iroda adatai alapjján reggel 7 óráig a választásra jogosultak 2,24 százaléka adta le voksát.
A következő adat 9 órakor várható.
Először arra buzdított, hogy két X kerüljön a Fidesz mellé.
Majd elárulta, hogy a nyakkendő megkötése nem az erőssége.
A választásra jogosultak 2,24 százaléka, 176 087 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.
Ez a legmagasabb adat 1994 óta.
A részvételi arány 7 órakor Békés megyében volt a legmagasabb, 2,59 százalék, ami 7300 szavazót jelent.
A legalacsonyabb részvételi arány Győr-Moson-Sopron megyében volt, 1,98 százalék, ebben a megyében 7124-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 1,92 százaléka, 26 200 választópolgár adta le szavazatát 7 óráig.
Ez az arány
- 1998-ban 1,87 százalék,
- 2002-ben 1,41 százalék,
- 2006-ban 1,66 százalék,
- 2010-ben 1,61 százalék,
- 2014-ben 1,64 százalék volt.
A miniszterelnök elmondta, hogy mindkét szavazatát a Fideszre adta, mert csak az a biztos.
Orbán Viktor azt is mondta, hogy
Ez egy komoly ország, ez egy nagy ország, ez egy olyan ország, amelyik amikor kellett, mindig kiállt magáért, úgyhogy bízhatunk az emberekben, én el fogom fogadni a döntésüket.
Aki szavazni szeretne, annál mindenképp legyen személyazonosító igazolvány és lakcímkártya. Jó hír, hogy a bizottság elfogadja a kártya formátumú, érvényes ideiglenes személyi igazolványt, a kártya formátumú, érvényes gépjármű-vezetői engedélyt és az 1998 végétől kiadott lézergravírozott, érvényes útleveleket is.
A választáson kizárólag személyesen és - a korábban átjelentkezésüket kérők kivételével - csak a választópolgár lakóhelye szerint kijelölt szavazókörben lehet szavazni.
A szavazóhelyiségben csak az szavazhat, aki a névjegyzékben szerepel, a szavazatszámláló bizottság vasárnap már senkit nem vehet fel a névjegyzékbe.
Egy választópolgár 6:40 perckor jelezte a Győr-Moson-Sopron 56-os szavazókörben, hogy a szavazóhelyiség faliújságján a Kétfarkú Kutya Párt egy matricát helyezett el, és a falra is ragasztottak egyet.
Azóta a zavaró elemeket eltávolították, ami nem zavarta meg a választás menetét - írja a valasztas.hu.
Helyszíni tudósítónk szerint a nagy tömeg a Bocskai úton jól halad, a tömegben közteresek is besegítenek, az időseket előre kísérik.
Ugyan a kampánycsend intézménye megszűnt, és a szavazás ideje alatt is szabad kampányolni, de ez nem jelenti azt, hogy mindenhol lehet, ugyanis
nem lehet kampányolni a szavazóhelyiségek 150 méteres környékén.
A 84. és 85. szavazókörben a tűzjelző bejelzett. A tűzoltóság az épületeket átvizsgálta, tűzre, füstre utaló jelet nem találtak.
Intézkedésre nem volt szükség.
A választásra jogosultak 13,17 százaléka, 1 036 849 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 9 óráig.
A részvételi arány 9 órakor Békés megyében volt a legmagasabb, 15,34 százalék, ami 43 240 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Borsod-Abaúj-Zemplén megyében volt, 11,74 százalék, ebben a megyében 61 450-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 11,1 százaléka, 151 197 választópolgár adta le szavazatát 9 óráig.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 9,80 százalék, a 2002-es választáson 8,81 százalék szavazott 9 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 11,39 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 10,23 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 9,50 százalék voksolt 9 óráig.
Amennyiben megyékre lebontva szeretné tudni, hogy hol milyen a választási arány, azt megtekintheti az Origo interaktív térképén.
Itt azt is láthatja, hogy hol átlag alatti vagy feletti a részvétel.
Azok a választópolgárok, akik nem a lakóhelyükön szavaznak az országgyűlési képviselők választásán zöld borítékot kapnak a szavazatszámláló bizottságtól, ebbe kell belehelyezniük a szavazólapjukat.
Nagyon fontos, hogy a borítékot - mivel az "utazni fog" a választópolgár lakóhelye szerinti választókerületbe - lezárják.
Az átjelentkezők száma mitegy 200 ezer fő.
A Jobbik elnöke Gyöngyösön, a Pátzay János Katolikus Zeneiskolában adta le szavazatát.
Vona Gábor szerint ez a nap nem négy évre határozza meg Magyarország jövőjét, és arra kérte a választókat, hogy mindenki adja le voksát.
A rendkívül magas érdeklődés zökkenőmentes kiszolgálása érdekében a www.valasztas.hu honlapot átállították egy nagyobb teherbírású technológiai megoldásra.
A választási honlap korábban a sok megkeresés miatt 50 percig nem volt elérhető.
A keresztény civilizációnk védelme a mostani választás tétje - mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a KDNP elnöke vasárnap délelőtt újságíróknak.
A politikus feleségével és édesanyjával érkezett szavazatát leadni a főváros II. kerületében található II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumba.
A keresztény civilizációnak azok is részesei, akik nem templomba járó emberek, nem tartják magukat vallásosnak. Ez a kultúra és civilizáció mindannyiunk közös öröksége
- fűzte hozzá.
A nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes köszönetét fejezte ki a határon túli magyaroknak, akik sokkal nagyobb számban regisztráltak, mint négy évvel ezelőtt.
A Google keresőoldal is külön rajzzal figyelmezteti az emberek arra, hogy választás van.
A budapesti 31-es szavazókör (XIX. kerület) előtt a szavazókör bejáratának közvetlen közelében világító festékkel "szavazz a momentumra" felirat lett felfestve a járdára 150 méteren belül.
Az esetet vizsgálja a Nemzeti Választási Iroda.
Leadta szavazatát a DK elnöke, Gyurcsány Ferenc is.
Tavaszi szél vizet áraszt, Magyarország kormányt választ!
mondattal kezdte Gyurcsány Ferenc a beszédjét, majd szóltak neki, hogy a szavazókörnél nem lehet nyilatkozni.
Baracskán 10 percig nem lehetett szavazni, mert valaki a fejér megyei településen a kaput lelakatolta. 6 óra 45 perckor a lakatot eltávolították és a szavazókör azóta megközelíthető.
Karácsony Gergely feleségével, lányával és fiával érkezett leadni szavazatát a zuglói Örökzöld Óvodába.
Az MSZP-P eminiszterelnök-jelöltje a magas részvételi arányt bíztatónak találja. A poltikus azt mondtha, hogy úgy tűnik, hogy nemcsak a négy évvel ezelőtti választásokhoz képest magas a részvétel, lehet, hogy 70 százalék felett lesz.
A választásra jogosultak 29,93 százaléka, 2 356 947 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson délelőtt 11 óráig a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
A részvételi arány 11 órakor Békés megyében volt a legmagasabb, 32,56 százalék, ami 91 750 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 26,43 százalék, ebben a megyében 117 191-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 29,14 százaléka, 396 755 választópolgár adta le szavazatát 11 óráig.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 23,66 százalék, a 2002-es választáson 26,37 százalék szavazott 11 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 27,23 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 24,78 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 23,23 százalék voksolt 11 óráig.
A zalaegerszegi 5-ös szavazókörben a Szavazatszámláló Bizottság egyik tagja rosszul lett 7 óra 15 perckor.
Emiatt mentőt kellett hívni, a delegáltat a szavazóhelyiségen kívül ellátták és elvitték. A szavazást nem kellett felfüggeszteni.
A választás.hu szerint egy választópolgár a szavazóköri helyiségben ittasan jelent meg.
Ezután a bizottság egy tagjával szemben indokolatlanul emelt hangvételt használt, a szavazólapok közül távozáskor egyet átadott, a másikat vélhetően az urnába dobta.
A pest megyei településen 8:55-kor áramszünet volt, nem csak a szavazókörzetben, hanem az egész településen.
A szünet a szavazást nem befolyásolta, azonban a 9 órai adatrögzítést Dabas csinálta meg Áporka helyett.
A településen 10 választókorú lakos van, közülük már mind szavaztak.
Tévedésből lehúzták nyolc szavazólapról a DK jelöltjét Komlón. A helyi választási iroda munkatársa a szavazókör megnyitása előtt jelezte a jegyzőkönyvvezetőnek, hogy a szavazatszámláló bizottságba a DK által delegált tag visszamondta megbízását. Ezt a jelzést a jegyzőkönyvvezető félreértette, és a bizottság emiatt az egyéni szavazólapokról a DK jelöltjét, Nagy Ferencet lehúzta. A szavazás megkezdésekor nyolc választópolgár kapott ilyen szavazólapot.
Mivel a szavazás lezárása előtt az urnákat felbontani, belőlük szavazatot kivenni nem lehet, a nyolc érintett választópolgárnak a bizottság nem adhat új szavazólapot.
A szavazatszámláló bizottság a szavazólapok érvényességéről a számláláskor dönt, egyenként megvizsgálva őket.
A www.valasztas.hu adatai szerint a fővárosba 86 756-an kértek átjelentkezést.
A XI. kerületbe kértek legtöbben, 10 764-en átjelentkezést, a második legtöbben, 8199-en pedig a XIV. kerületbe, a legnagyobb sorban állás is itt van.
A XIII. kerületbe 7 865, a IX. kerületbe 6 399, a III. kerületbe 5029 választópolgár jelentkezett át. A legkevesebb átjelentkezőt, 521-et a XVII. kerületbe várják.
Országszerte 200 041 választópolgár kérte átjelentkezését, a megyeszékhelyek közül a legtöbben (4964) Szegedre kérték az átjelentkezésüket, de sokan szavaznának átjelentkezéssel Győrben (4102), Debrecenben (4059), Pécsen (3539), Székesfehérváron (2198), Kecskeméten (2092) és Miskolcon (2054) is. A legkevesebb átjelentkezőt, 312-t a megyeszékhelyek közül Salgótarjánba várják.
Egészen példátlan esetről számolt be Fricz Tamás politológus. Feleségével Újpesten szavaztak, miközben arra lettek figyelmesek, hogy Zsigmond Barna Pál, Fidesz-KDNP-s jelölt neve le van húzva a szavazólapról. Jelentették az esetet, mire leállították a szavazást. Részletek!
Az MSZP közleményt adott ki, melyben az írják, hogy a Nemzeti Választási Irodának kötelessége biztosítani a megfelelő körülményeket a választók számára. Az átjelentkezések és a magas részvétel miatt sok helyen kígyózó sorokban állnak az emberek az utcákon. Ezért felszólítjuk a szervezőket, hogy azokban a körzetekben, ahol megnőtt a várakozási idő, legalább ivóvizet biztosítsanak a sorban állók számára.
Szél Bernadett, a Lehet Más a Politika (LMP) miniszterelnök-jelöltje férje, Szél Bálint társaságában szavazott Budakeszin, a Fő utcai bölcsődében.
Továbbra is sokan mennek szavazni, 3 333 298 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 13 óráig.
A részvételi arány 13 órakor Pest megyében volt a legmagasabb, 45 százalék, ami 451 528 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 37,7 százalék, ebben a megyében 167 187-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 45,52 százaléka, 619 821 választópolgár adta le szavazatát 13 óráig.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 32,58 százalék, a 2002-es választáson 40,19 százalék szavazott 13 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 38,22 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 35,88 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 34,33 százalék voksolt 13 óráig.
Furcsa baleset történt a XXI. kerület 9-es szavazókörében. A Szavazatszámláló Bizottság elnökhelyettesének jobb kezének mutatóujja az ülőke és a szék lába közé szorult.
Ennek következtében az ujjából egy darab leszakadt.
Mentőt hívtak, a sérültet a mentő elszállította.
Az eset miatt póttagot vontak be, a bizottság 5 fővel működőképes.
Ideiglenesen felfüggesztették a szavazást Rábatamásiban, mert 11:20 órakor a szavazóhelyiségben epilepsziás rohamot kapott egy választópolgár.
A bizottság elnöke megkérte a többi választópolgárt, hogy fáradjanak ki a helyiségből. A választópolgár rövid időn belül jobban lett és egy másik helyiségbe átvezették.
Az eset miatt 8 percig állt a szavazás.
A budapesti 56. szavazókörben egy szavazó véletlenül a borítékba betette a személyi igazolványát és a lakcímkártyáját is.
Az esetet jegyzőkönyvezték, az illető holnap a választási irodában átveheti a papírjait.
Kengyelen is történt egy furcsa baleset. A szavazófülkében egy szavazó megbotlott,
és a fülke összeomlott.
A szavazó nem sérült meg, sőt jól érezte magát, majd egy szabadon lévő fülkében befejezte a szavazást. Azóta az összedőlt fülkét megjavították.
Két esetet is jelentett a választás.hu oldal.
Előbb Dunaharaszti 3-as számú szavazókörzetében vesztett egy szavazó eszméletét, majd Vácott ájult el egy választó, aki 1 perc múlva magához tért.
A dunaharaszti szavazót kórházba szállították.
Két indulatos szavazóról is beszámolt a Nemzeti Választási Iroda. Tarnabod településen egy szavazó analfabétának és köpönyegforgatónak nevezte a Szavazatszámláló Bizottság tagjait.
Vecsésen egy szavazó miután kijött a szavazófülkéből, összetépte a szavazólapokat és kidobta a kukába. A szorgalmas bizottság összeillesztette a darabokat, majd úgy döntöttek, hogy ez egy érvénytelen szavazat.
A miniszterelnök a Facebookon tette közzé az alábbi fotót:
Erre azért van szükség, mert csak érvényes okmányokkal lehet szavazni. Akinek olyan igazolványa van, ami lejárt, az a Kormányablakokban újat igényelhet. Az ideiglenesen kapott, érvényes igazolványokkal már lehet szavazni.
Az a választópolgár, aki este 7 órakor sorban áll a szavazókör előtt, még leadhatja szavazatát
- mondta Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke vasárnap sajtótájékoztatón, a Nemzeti Választási Központban.
Este 7 órakor - a szavazókörök zárásakor - a választási iroda egy munkatársa beáll a sor végére, és utánuk már senki nem állhat be a sorba, de a már sorban állók leadhatják voksaikat.
Addig nem kezdik el a szavazókörökből érkező eredményadatok közlését, amíg valamennyi szavazókör be nem zár, az utolsó választópolgár is le nem adta a voksát.
Az országgyűlési választásokra sokan tradicionális ruhában mentek szavazni.
Kakasdon székely népviseletet választottak:
A Hortobágyon volt, aki csikós ruhában voksolt:
Vácon huszárok jelentek meg:
4 224 112 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 15 óráig a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.
A részvételi arány 15 órakor Pest megyében volt a legmagasabb, 55,81 százalék, ami 560 001 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, 49,47 százalék, ebben a megyében 219 370-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 57,71 százaléka, 785 785 választópolgár adta le szavazatát 15 óráig.
Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 39,28 százalék, a 2002-es választáson 51,78 százalék szavazott 15 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 48,89 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 46,78 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 45,02 százalék voksolt 15 óráig.
Az elmúlt néhány órában Bács-Kiskunban több szavazó vagy bizottsági tag is egészségügyi problémákkal küszködött.
Rémen az egyik delegált lett rosszul.
Baján az egyik szavazópolgárnak szavazás alatt kificamodott a térde.
Kecskeméten egy választópolgár a szavazóköri helyiséget magába foglaló épületben elesett a lépcsőn és megsérült.
A város több szavazókörzetében a műanyag urnák nem bírják a terhelést. A jelentések szerint ez azért van, mert túl nagyok a szavazólapok. Ezért a helyi bizottság úgy döntött, hogy új urnákat nyitnak.
Hasonló a helyzet Perbálon is.
Többen is próbálják apróbb trükkökkel befolyásolni a választást.
Velencén valaki a kiragasztott országos listán ikszelte be kedvenc jelöltjét.
Szigetszentmiklóson egy férfi a választókörzet előtti padon ráaggatott " szavazz a jobbikra" táblával ült.
Martfűn egy kivágott újságpapírt találtak az egyik szavazófülkében.
Egercsehiben valaki pártplakátokat rakott ki a szavazókörzet közelében.
Érden pártra utaló tollat találtak az egyik fülkében.
Érdekes jelenetsor zajlott le Pécs 21. szavazókörében, miután egy férfi átvette szavazólapjait.
A részeg ember telefonon beszélt valakivel, hangosan kiabálva tudatta a világgal pártpreferenciáját, majd a kitöltetlen ívekkel elment.
A bizottság nem tudta megakadályozni a férfi távozását.
Gyanús, hogy a nap legaranyosabb képei megérkeztek:
Varga Mihály, nemzetgazdasági miniszter családjával volt szavazni, videóban üzent a magyaroknak:
Mozgóurnát ma 15 órig lehetett igényelni, a tegnapi adatok szerint több mint 72 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Ez a szám ma minden bizonnyal tovább emelkedett, soha korábban nem szavaztak ennyien mozgóurna segítségével.
Harminchat külképviseleten már befejeződött a szavazás, a választópolgárok 88 százaléka szavazott - közölte a Nemzeti Választási Iroda az MTI-vel vasárnap délután.
A voksolás az időeltolódás miatt szombaton kezdődött az amerikai kontinensen, és közép-európai idő szerint vasárnap délutánra már be is zártak a szavazókörök az amerikai kontinensen, valamint Ausztráliában és Ázsia keleti részében.
A harminchat külképviseleten összesen 4972 választópolgár szerepelt a névjegyzékben, és 4376-an meg is jelentek, hogy szavazzanak.
A legkorábban Buenos Airesben, Brazíliavárosban, Sao Paulóban és Santiago de Chilében nyitottak ki a szavazókörök, szombaton 11 órakor.
A XI. kerületben továbbra is sokan állnak sorban. A helyszínen egy idős hölgy elfáradt, ezért gurulós székre ültették, és így tolták be a szavazóhelyiségbe.
Egy olvasónk arról tájékoztatott minket, hogy az egyik rákosmentei szavazóhelyiség előtt az MSZP-P jelöltjének neve díszeleg. A hatályos jogszabályok szerint kampánytevékenység nem folytatható a szavazóhelységtől számított 150 méteres körzeten belül. Fényképes cikkünket itt találja!
A Momentum szavazóhelyiség 150 méteres körzetén belül törvényellenesen kampányolt, ezért a Fidesz Józsefvárosi Szervezete bejelentést tett a Helyi Választási Bizottságnál, mely döntésében eltiltotta a Momentumot a további jogsértéstől. Ezúton is felszólítjuk a Momentum, illetve minden ellenzéki pártot és azok ferencvárosi-józsefvárosi jelöltjeit, hogy tartsák tiszteletben a választás tisztaságát, fejezzék be a szavazóhelyiségek közvetlen környezetében az állampolgárok zaklatását, és ne próbálják így elcsalni a választást - írja közleményében dr. Juharos Róbert, a Fidesz Józsefvárosi Szervezetének elnöke
A részvételi arány 17 órakor Vas megyében volt a legmagasabb, 66,71 százalék, ami 136 535 szavazót jelent.
A legalacsonyabb részvételi arány Hajdú-Bihar megyében volt, 58,86 százalék, ebben a megyében 250 921-en voksoltak.
A fővárosban a szavazók 67,28 százaléka, 916 067 választópolgár adta le szavazatát 17 óráig.
A korábbi parlamenti választásokon az utolsó részvételi adatot 17 óra helyett 17.30-kor tették közzé. Az 1998-as parlamenti választás első fordulójában 49,52 százalék, a 2002-es választáson 65,56 százalék szavazott 17 óráig. A 2006-os parlamenti választás első fordulójában a választásra jogosultak 61,72 százaléka, nyolc évvel ezelőtt 59,28 százalék, négy évvel ezelőtt pedig 56,77 százalék voksolt 17.30 óráig.
A részvételi arányokról az utolsó napközbeni összesítés adatai 18.30 óra után lesznek elérhetők az NVI honlapján.
Baranya megyében Siklóson a 008-as szavazókörben a Szavazatszámláló Bizottság egyik tagja távozott a szavazóhelységből, majd 15:35-kor jelezte, hogy rosszul van, és már nem tér vissza. A Szavazatszámláló Bizottság továbbra is határozatképes maradt.
Rendben, fennakadások nélkül zajlik az országgyűlési választásokon az MTI által megkérdezett magyar külképviseleteken.
A belgrádi nagykövetségen 14 óráig a névjegyzékben szereplő 54 magyar állampolgár mintegy 70 százaléka adta le a voksát. Emellett 755 magyarországi lakcímmel rendelkező állampolgár kérte, hogy a szabadkai főkonzulátuson voksolhasson, közülük kora délutánig több mint 470-en szavaztak.
A romániai külképviseleteken rendben, fennakadások nélkül zajlik a voksolás - tájékoztatta az MTI-t Zákonyi Botond, Magyarország bukaresti nagykövete.
A bukaresti magyar nagykövetségen helyi idő szerint 14 óráig 68 magyarországi lakcímmel rendelkező választópolgár voksolt abból a 94-ből, ahányan itt regisztráltak. A csíkszeredai főkonzulátusra idén 1630-an jelentkeztek be, közülük a küvi-elnök tájékoztatása szerint helyi idő szerint 13 óráig 805-en szavaztak. Kolozsváron a 858 átjelentkezett választópolgár közül helyi idő szerint 15 óráig több mint 600-an adták le szavazatukat.
Pozsonyban a szavazásra 112 választópolgár jelentkezett be, ezek mintegy 55 százaléka fél kettőig már leadta voksát Hasonlóképpen halad a voksolás Kassán, ahol 20 választópolgár regisztrált a választásra.
A zágrábi magyar külképviseleti szavazásról a külképviseleti választási iroda elnöke az MTI-nek elmondta: összesen 124 személy jelezte, hogy a horvát fővárosban fog szavazni, ebből 14 óráig 84 állampolgár szavazott. Az eszéki főkonzulátuson 14 óráig 18 választópolgárból 12 leadta a voksát, aki előzetesen kérte, hogy a külképviseleten szavazhasson.
A ljubljanai magyar külképviseleten 219 magyar állampolgár jelezte, hogy szavazni kíván, közülük 14 óráig 100 fő szavazott. A lendvai konzulátuson harminc ember kérte, hogy élni kíván állampolgári jogával, ebből 14 óráig 12 adta le a voksát.
A varsói magyar nagykövetségen 14 óráig a külképviseleti névjegyzékbe bejegyzett 289 magyar állampolgár közel kétharmada adta le szavazatát - tájékoztatta az MTI-t , a választási iroda vezetője. Egy szavazó a nemzetiségi listára voksolt, két levélszavazatot is leadtak.
A krakkói magyar főkonzulátuson előzőleg 332-en kérték a külképviseleti névjegyzékbe vételét, közülük több mint fele 14 óráig le is szavazott.
A moszkvai nagykövetségre bejelentkezett 160 választópolgár 75 százaléka, a szentpétervári főkonzulátuson az ottani voksolási szándékát kifejező 41 magyar állampolgárnak több mint a háromnegyede szavazott már helyi idő szerint délután fél négykor.
A kijevi magyar nagykövetségen a 70 regisztrált választóból kora délutánig 49-en adták le szavazatukat.
Az ungvári magyar főkonzulátuson a közép-európai idő szerint 14.00 óráig a regisztrált 567 fő közül mintegy 340 magyar állampolgár - a szavazók 60 százaléka - adta le szavazatát. A beregszászi magyar konzulátuson a választói jegyzékben szereplő 2050 magyar állampolgár közel 60 százaléka, azaz 1200 fő voksolt délután két óráig.
A Londonban szavazó magyar állampolgárok közül vasárnap délutánig 4366-an adták le voksukat - tájékoztatta az MTI-t a l magyar nagykövetség. Londonban összesen 9707 magyar állampolgár regisztráltatta részvételi szándékát a választásokon.
A berlini magyar nagykövetségen a névjegyzékben szereplő 2318 szavazó közül 15 óráig 1558-an voksoltak - mondta az MTI-nek a küvi elnöke.
Münchenben a főkonzulátuson 5105-en szerepelnek e névjegyzékben, közülük 15 óráig 3767-en voksoltak.
A stuttgarti főkonzulátuson a névjegyzékben szereplő 3556 választópolgár közül 15 óráig 2705-en adták le szavazatukat.
A düsseldorfi főkonzulátuson nagyjából 1100-an voksoltak 15 óráig a névjegyzékben szereplő 1784 fő közül.
Franciaországban tartózkodó szavazásra jogosult magyar állampolgárok valamivel több mint fele adta le voksát vasárnap délután 14 óráig a párizsi magyar külképviseleten: az 1305 regisztrált magyarországi lakhellyel rendelkező magyar állampolgárból 713-an jelentek meg a szavazáson.
A madridi külképviseleti választási iroda (küvi) adatai szerint a regisztrált 491 választó 72 százaléka, 354 szavazó adta le voksát délután három óráig.
Barcelonában a külképviseleti választói névjegyzékben szereplő 765 szavazóból mintegy 500-an voksoltak három óráig .
Rómában délután két óráig a szavazásra jogosultak 50 százaléka adta le már voksát, Milánóban 54 százaléka.
Tel-Aviban kora délutánig a regisztráltak közel hetven százaléka jelent meg a követség épületében.
Aki 19:00-ig beáll a sorba, az leadhatja a szavazatát.
A választásra jogosultak 68,13 százaléka, 5 365 511 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson 18.30 óráig a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.
A részvételi arány 18.30 órakor Vas megyében volt a legmagasabb, 71,94 százalék, ami 147 237 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Borsod-Abaúj-Zemplén megyében volt, 63,55 százalék, ebben a megyében 332 743-an voksoltak.
A fővárosban a szavazók 72,75 százaléka, 990 587 választópolgár adta le szavazatát 18.30 óráig.
A végleges nem hivatalos részvételi adatok az éjszakai órákban lesznek elérhetők az NVI honlapján.
Hivatalosan véget ért a választás, de ahol még sor volt, ott még szavaznak.
Az ország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben településén kialakított 10 285 szavazókörben a vasárnap tartott országgyűlési választáson. Azok a szavazni akarók, akik már a sorban állnak, még leadhatják voksukat.