Az Országgyűlés nem tudja a kitűzött határidőig módosítani a házszabályt<br/>

Vágólapra másolva!
Az Országgyűlés valószínűleg nem tudja majd az Alkotmánybíróság határozatában foglalt december 15-i időpontig módosítani a kétharmados többséggel megváltoztatható házszabályt. Az Alkotmánybíróság azért kérte a parlamenttől a házszabály módosítását, mert szerinte az nem megfelelően szabályozza a rendes ülésszakon belüli ülésezési rendet.
Vágólapra másolva!

Az Országgyűlés Ügyrendi Bizottsága csütörtöki ülésén a kormánytöbbség azt az albizottsági módosító javaslatot szavazta meg, amelyikkel az ellenzéki frakciók nem értenek egyet. Az ellenzéki bizottsági tagok azt kifogásolták, hogy a munkával megbízott albizottság előterjesztése nem felel meg az Alkotmánybíróság határozatának, hiszen nem rögzít semmilyen ülésezési rendet, csak azokat a feltételeket, amelyek alapján a munkarendet meg kell állapítani.

Tóth András (MSZP) szerint az előterjesztés olyan "gumifogalmakat" tartalmaz, mint "az ülésezési rendet úgy kell megállapítani, hogy az Országgyűlés folyamatos működése biztosítva legyen", illetve, hogy "az ülések az ésszerű időtartamot meg nem haladóan kövessék egymást". Balczó Zoltán (MIÉP) szerint alapesetként a hetenkénti ülésezést kellene meghatározni, amitől kétharmados döntéssel lehet eltérni.

A fideszes Vitányi István és Salamon László úgy értékelték: az Alkotmánybíróság nem szól arról, hogy konkrétan hogyan kell megállapítani a munkarendet. Szerintük az ülések gyakoriságát a feladatokhoz kell kötni.

(MTI)

Korábban:

(1999. november 15.)

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!