''Baloldalról és az anarchista szélsőjobbról egyszerre akarták bekeríteni Győrben a MIÉP-et, ez ellen védekezett a párt, amikor feloszlatta helyi szervezetét ''- indokolta az elnökség hétfőn született határozatát szerdai sajtótájékoztatóján Csurka István.
A párt elnöke szerint a lépés egyik oka az volt, hogy a szélsőséges Nemzeti Arcvonal nevű szervezet tagjai tűntek fel a MIÉP-csoportban, miközben provokáció céljával baloldali, illetve gyaníthatólag külföldi titkosszolgálatokkal kapcsolatban álló személyek is megjelentek ott.
A MIÉP elnöke emlékeztetett arra, hogy a győri szervezet tevékenysége kapcsán több, a pártra nézve kedvezőtlen sajtóinformáció jelent meg. A közelmúltban például a sajtó napokon
át nagy terjedelemben foglalkozott azzal - a pártelnök szerint egyébként minden alapot nélkülöző híreszteléssel -, hogy a csoport fegyveres önvédelmi egység létrehozásába kezdett.
Csurka István közölte: nem kívánnak további lépéseket tenni, megelégednek azzal, hogy megtisztítják a MIÉP sorait az oda nem való elemektől, a pártellenes tevékenységet kifejtőktől. A politikus kiemelte: a MIÉP nemzeti radikális erőként fellép a szélsőjobb ellen. Most azt a veszélyt hárították el, hogy Szabó Albert külföldre távozása után az ilyen eszmét vallók beszivárogjanak a pártba.
Schuster Lóránt, a győri szervezet újraalakításával foglalkozó elnöki biztos közölte: a jövő hét végén tartják a volt győri vezetők fegyelmi tárgyalását, így várhatóan két héten belül megrendezheti első taggyűlését az új MIÉP-csoport.
"Megalapozatlannak, nevetségesnek, fantazmagóriának" nevezte a volt győri MIÉP-elnök azokat a vádakat, amelyekkel Csurka István a győri szervezet megszüntetését indokolta szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Bakács László kijelentette: semmiféle szélsőséges szervezettel nem álltak kapcsolatban. Elképesztőnek tartotta Csurka István pártelnök azon állítását, amely szerint külföldi titkosszolgálatokkal kapcsolatban lévő személyek is megjelentek a győri csoportban. "Külföldi kapcsolataink kizárólag a felvidéki magyarokkal vannak" - mondta Bakács, aki arról sem tud, hogy a szélsőséges Nemzeti Arcvonal nevű szervezet bármelyik tagja feltűnt volna a győri MIÉP csoportban. "Sem balról, sem jobbról nem kerítettek be bennünket" - közölte a helyi elnök.
"Radikális, nemzeti elkötelezettségű pártba léptünk be és nem a győri szervezet változott az eredeti célokhoz képest" - tette hozzá Bakács. Közölte: a tagság kiállt a győri vezetők mellett, nem kifogásolta munkájukat, nézeteiket. Azt elismerte, hogy önvédelmi egységet szerveztek, amely azonban senki ellen nem irányult, hanem a párt megfenyegetett tagjainak nyújtott fegyvertelen védelmet.
Bakács László úgy gondolja, a továbbiakban is politizálni fognak, de arról még korai beszélni, hogy milyen szervezeti keretek között.
(MTI)
Ajánló:
A párt elektronikus oldala.
Korábban:
(2000.04.18.)