A cigányság helyzetét értékelő, a gondokat és a kitörési pontokat megfogalmazó fórumon részt vett Teleki László, a Miniszterelnöki Hivatal romaügyekkel foglalkozó politikai államtitkára. Mint mondta, a Somogy megyei közgyűlés elnökének bejelentése illeszkedik ahhoz a parlament által nemrég elfogadott előterjesztéshez, aminek lényege, hogy állami és helyi szinten olyan struktúra épüljön ki, amely lehetővé teszi a cigányság számára, hogy közvetlenül beleszólhasson sorsának alakulásába.
Teleki László fontosnak nevezte, hogy párbeszéd kezdődik a döntéshozók, tisztségviselők és a cigányság között. Ez ugyanis megítélése szerint erősíti a cigányság integrációját, amely a társadalom és a gazdaság szempontjából egyaránt fontos. Az államtitkár támogatásáról biztosította a Somogy megyei közgyűlés elnökét, s ígérte, hogy a romaügyi államtitkárság rendelkezésére álló 1,1 milliárd forintos támogatásból biztosítják a cigányügyi referens státusához szükséges forrást.
Balogh Imre, a Dél-somogyi Cigányképviselők Szervezetének elnöke ugyancsak a cigányság integrálódásának fontosságára hívta fel a figyelmet. Szavai szerint a megyei közgyűlés társadalmi kapcsolatok bizottságában a cigányság képviselőinek juttatott helyek is ezt segítik elő.
Kompák György, a Somogy Megyei Cigányszövetség elnöke hozzászólásában üdvözölte a megyei közgyűlés elnökének törekvéseit, ugyanakkor nehezményezte, hogy kérésük ellenére egyetlen bizottság munkájában sem vehetnek részt a kaposvári képviselő-testületben. Mint mondta, a város vezetője azzal hárította el kérésüket, hogy felkészületlenek erre a feladatra.