Csintalan neve a magnófelvételen<br/>

Vágólapra másolva!
Csintalan Sándor neve elhangzott azon a magnófelvételen, amely Bédi Csaba kormányőr és Faragó Lajos magánnyomozó beszélgetését rögzítette - értesült a Magyar Hírlap. A megfigyelési bizottság mai ülésére Bédi és Faragó mellett ismét beidézték Czégé Zsuzsát, a Xénia Láz Egyesület egyik vezetőjét, illetve Földi Lászlót, a Defend Kft. igazgatóját. Keleti György (MSZP), a testület alelnöke szerint nem valószínű, hogy Lakatos Miklós nagy port kavart levelének ügyét napirendre tűzik.
Vágólapra másolva!

A Magyar Hírlap információi szerint a hangtechnikai vizsgálatot végző szakértő Csintalan nevének elhangzása mellett azt is megállapította, hogy a felvételt nem "kozmetikázták". Kosztolányi Dénes (Fidesz) bizottsági elnök mindezt megerősítve elmondta, hogy a vizsgálati eredményt eljuttatta a testület tagjainak. "Ennek alapján azt is tisztázni lehet, hogy Bédi és Faragó hány alkalommal találkoztak - fogalmazott Kosztolányi. (A hangszalag azt a beszélgetést rögzítette, amelyen - Czégé Zsuzsa kérésére - Bédi Csaba kormányőr kapcsolatba lépett Faragó Lajos magánnyomozóval. Faragó ezt követően gyűjtött adatokat Pokorni Zoltán fideszes politikusról.)
Kosztolányi közölte, hogy a mai ülésen Bédi és Faragó mellett ismét beidézték Czégé Zsuzsát, a Xénia Láz Egyesület egyik vezetőjét, illetve Földi Lászlót, a Defend Kft. igazgatóját.
Czégé eddig egyetlen alkalommal sem jelent meg bizottság előtt, lapunkkal pedig tegnap közölte: az üggyel kapcsolatban továbbra sem kíván nyilatkozni. Földi László viszont úgy fogalmazott: mindenképpen elmegy az ülésre, bár azt nem közölték vele, hogy a bizottság miről kívánja faggatni.
Keleti György (MSZP) alelnök úgy vélekedett, hogy Földinek a kazettavásárlás körülményeiről kell számot adni. (A Defend vezetője korábban elismerte, hogy Faragó Lajos magánnyomozótól a titkosszolgálatokat irányító miniszter kérésére másfél millió forintért vette meg a hangfelvételt.)
Az alelnök kitért Lakatos Miklós levelére, amelyben az egykori titkosszolgálati tiszt azt állítja: Kövér László személyi titkárán keresztül egy ismeretlen férfi arra biztatta, hogy hajtson végre merényletet önmaga ellen, úgy, hogy a gyanú a Pinpoint Kft.-re terelődjön. Keleti hangsúlyozta: nem valószínű, hogy a bizottság napirendre tűzi az ügyet. A politikus szerint a levél és az ezzel kapcsolatos kérdések a nemzetbiztonsági bizottságra tartoznak. (Lakatost 1999. június 11-én hallgatta volna meg a megfigyelési bizottság a titkosszolgálatok munkatársainak "maszekolásáról" - azonban a tiszt az ülésen nem jelent meg.)
Lapunk titkosszolgálati forrásból úgy értesült: Lakatos a kormányváltást követően azzal kereste fel a Fidesz egyik budai területi irodáját, hogy "mindent tud a megfigyelésekről". A szakszolgálat kötelékébe tartozó tisztnek sikerült is találkozni Kövér László egyik munkatársával, akivel közölte, hogy már Nikolits István minisztersége alatt jelezte: több magáncég - így a Pinpoint Kft. - rendszeresen foglalkoztatja a szolgálatok munkatársait. "Az úgynevezett megfigyelésekről azonban nem tudott érdemi információval szolgálni" - fogalmazott forrásunk.
Lakatos idén május végén a Börzsönyben magára gyújtotta autóját és több lövést is leadott. Komáromi István, Pest megyei rendőrfőkapitány közölte: a Börzsönyben a kérdéses időszakban semmilyen eljárásra, illetve jegyzőkönyv felvételére nem került sor. Lapunk azonban úgy tudja, hogy a megyei rendőrök is kiérkeztek a helyszínre, azonban az ilyenkor szokásos módon csak a területet biztosították, a vizsgálatot a "cég" végezte.
Fábián János, a legfőbb ügyész helyettese közölte: megkapták a Keleti György által elküldött levelet, amit jelenleg szakértők vizsgálnak. Az ügyészség néhány napon belül dönt, hogy bűncselekmény alapos gyanúja miatt indítanak-e vizsgálatot az ügyben - tette hozzá Fábián.

Sengel Ferenc

(Magyar Hirlap)