Az Élet és Irodalom újabb állításai a székházeladásról<br/>

Vágólapra másolva!
Újabb cikkel rukkolt elő az Élet és Irodalom (ÉS) stábja a Fidesz pénzügyeivel kapcsolatban. A lap e heti száma most azt próbálja nyomon követni, hogy mi lett az egykori Tisztikaszinó eladásából származó mintegy hétszázmillió forint sorsa.
Vágólapra másolva!

A lap szerint a székházügy kezdetekor a bennfentesek sem gondolták komolyan, hogy az ügyletet a Fidesz és az MDF képes tető alá hozni. A tranzakciót Szabó Tamás akkori privatizációs miniszter vitte a kormány elé, ám Antall József miniszterelnök azt aggályosnak tartotta. Majd távollétében, egy Boross Péter által vezetett kormányülésen döntöttek az ingatlaneladásról.

A Fidesz pénzügyi vezetői ekkor nagyszabású hitelfelvételekbe kezdtek, elsősorban az MHB-nál - írja a lap. E hitelek fedezetét minden esetben a párt Lendvay utcai székháza jelentette. Az ÉS informátora szerint azonban ezekből a hitelekből a párt akkor vajmi keveset használt fel, mert azokra nem igazán volt rászorulva.

Az ÉS Orbán Viktor érvelésével - mely szerint az ügyleteket megnyugtatóan kivizsgálták a hatóságok - kapcsolatban rámutat: az állami szervezetek és hatóságok a kormányfő állításával szemben nem ezeket a gazdasági ügyleteket vizsgálták, mert erre csak az APEH-nek lett volna lehetősége. Az ÁSZ például a székházjuttatásoknál csak a törvényességet vizsgálta, a pénzmozgásokat nem. A számvevőszék egyébként a párt gazdálkodásába betekinthetett, az azzal összefüggésben álló cégekébe viszont nem - mutatja ki a hetilap riportja.

Az ÉS tehát azt állítja: a Tisztikaszinó eladásából származó pénz útja világosan nyomon követhető, egészen a Fico Kft.-ig.

(Magyar Hirlap)