Kórházat keres a kormány<br/>

Vágólapra másolva!
A Kútvölgyi túllépte pénzügyi keretét Holnap dönt a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) öttagú bírálóbizottsága arról, hogy a pályázó kórházak közül melyik látja el 2000. január elsejétől az állami vezetők egészségügyi ellátását. A tendert benyújtók között a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Kútvölgyi Úti Oktató Kórháza, a feladatot jelenleg ellátó intézmény is szerepel. A kórházzal júniusban bontotta fel a szerződését a MeH.
Vágólapra másolva!

A hatályos közbeszerzési törvény előírásainak alapján bontotta fel az állami vezetők egészségügyi ellátására vonatkozó szerződését júniusban a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Kútvölgyi Úti Oktató Kórházával a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) államtitkára, mivel az intézmény átlépte a számára előirányzott pénzügyi keretet. A SOTE Kútvölgyi úti kórháza a tavaly megkötött szerződés alapján a költségvetésből erre a célra előirányzatot 50 millió forintos támogatás felhasználásával biztosította a kormánytagok soron kívüli gyógykezelését és az állandó készenlétben álló rohamszolgálat fenntartását. A felmondási idő lejártáig, vagyis ez év végéig még a SOTE kórháza látja el ezt a feladatot. Az újabb szerződés megbízottját az öt pályázó intézmény közül holnap választja ki a MeH szakértőiből, egészségügyi szakemberekből és a Miniszterelnökség Közbeszerzési Gazdasági Igazgatóságának tagjaiból álló bírálóbizottság.

A megbízásért folyó versenyben a SOTE mellett részt vesz az Országos Mentőszolgálat, a Belügyminisztérium Kórháza, a Honvédelmi Minisztérium Központi Kórháza, illetve a MÁV Kórház, amely az International Medical Centerrel közösen szerepel a tárgyaláson. A döntésben fontos szerepet játszik, hogy a meghatározott egészségügyi ellátását milyen költségfelhasználással végzi el az adott intézmény.

A SOTE Kútvölgyi úti kórháza évtizedek óta gyógykezeli a kormány tagjait. Az eddigi színvonal megtartását biztosítja, hogy a jövő év január elsején megvalósuló egyetemi összevonást követően az integrált Semmelweis Egyetem Budapest lesz az ország legjobban ellátott egészségügyi intézménye. Az integráció után 1300-1400 orvos, magasan minősített egészségügyi szakember dolgozik majd az ide tartozó kórházakban, amelynek alapján továbbra sem kifogásolható az ott elvégzett gyógyellátás minősége - mondta Romics László, a SOTE rektora.

(Népszava)