Megkezdődött Benkő Péter és társainak pere<br/>

A Fővárosi Bíróságon megkezdődött csütörtökön az a büntetőper, amelyben csaknem 700 millió forintos áfacsalás vádja miatt áll a bíróság elé többek között Benkő Péter színművész, az ügy negyedrendű vádlottja. A többi vádlott: a művész élettársa, Magyar Anikó, annak testvére, Magyar Edina és édesanyjuk, Varga Katalin Anna.

A Fővárosi Főügyészség vádirata alapján folytatólagosan elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás bűntette miatt akár nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel is sújthatók a vádlottak.

Benkő Péter és 1998 májusa óta előzetes letartóztatásban lévő élettársa 1993-ban alapította a Carino Kft.-t, amelynek 50-50 százalékos tulajdonosai voltak, illetve létrehozták az Equissimus Alapítványt. A másod- és a harmadrendű vádlott pedig 1995-ben hozta létre a La Contessa Kft.-t.

Ezek a cégek a főügyészség szerint tényleges gazdasági tevékenységet nem folytattak, ellenben jogosulatlanul igényeltek vissza áfát 1994-1998 között fiktív számlák, hamis kölcsönszerződések, teljesítési igazolások, megbízások, illetve építési engedély segítségével, egy Nagykovácsiban építendő vendégház és lovas klub beruházásának költségeire hivatkozva.

Az első tárgyalási napon a harmadrendű vádlottat, Varga Katalin Annát hallgatta meg a tanács, ő azonban nem kívánt vallomást tenni, így korábban tett vallomásait ismertette a bíró.

Benkő Péter és élettársa meghallgatására csütörtökön nem került sor. A színésznek várhatóan november 30-án kell válaszolnia a büntetőtanács kérdéseire.