Az Országgyűlés nem fogadta el a praxisjogról szóló törvényjavaslatot<br/>

Vágólapra másolva!
A kormány hiába alkotta meg a háziorvosi működtetési jogról szóló rendeletét, mert az Országgyűlés egy szavazat híján nem fogadta el a praxisjogról szóló törvényjavaslatot kedden. A rendelet pedig csak akkor léphet hatályba, ha a parlament elfogadja a törvényt.
Vágólapra másolva!

A rendelet, mely csak a törvény elfogadása után lép majd hatályba, rögzíti az orvosi praxis működtetési jogának megszerzésének és visszavonásának feltételeit. A vagyoni értékű jogot azok a háziorvosok, házi gyerekorvosok és fogorvosok szerezhetik majd meg, akik 1999. december 31-én ezt a tevékenységet végzik.
- Minden más esetben a Magyar Orvosi Kamara megyei szervezetének engedélyére lesz szükség - közölte a kormányszóvivő. Elmondása szerint visszavonható az orvos működtetési joga, ha például nem felel meg az alkalmassági vizsgán. A jog megszerzése ingyenes lesz, ha egy tartósan ellátatlan területről, vagy egy új ellátási terület létrehozásáról van szó.

A kormányszóvivői tájékoztató után nem sokkal kiderült: az Országgyűlés nem fogadta el az önálló orvosi tevékenységről szóló törvényjavaslatot, amelynek végrehajtási rendeletéről Borókai Gábor beszámolt. Borókai közölte: a rendelet majd csak a törvény hatályba lépésével lép életbe.

Az országgyűlésben a praxisjogról szóló törvény előterjesztésére 152-en szavaztak igennel, 116-an nemmel voksoltak, 37-en tartózkodtak. A kisgazdák - frakcióülésük miatt - nem vettek részt a szavazásban.

A kisgazdák távollétében a praxisjogról szóló előterjesztés nem kapta meg a szükséges támogatást. Az FKgP tagjai azért nem vettek részt az ülésen, mert éppen frakcióülést tartottak. Turi-Kovács Béla közölte: frakcióügyekről beszéltek, és a Fideszhez hasonlóan - amelynek frakcióülése miatt a délután folyamán fél órát csúszott a munka - őket is megvárhatták volna.

(MTI)

Ajánló: