Helyreigazítás<br/>

Vágólapra másolva!
A kormányszóvivő "Orbán Viktor nem foglalkozik..." című információnk nyomán a következő helyreigazítás közlésére kérte lapunkat.
Vágólapra másolva!

Az [origo] tudósítójának a kormányszóvivői tájékoztatót követő, újságírókkal folytatott kötetlen beszélgetés során feltett kérdésére - amely szerint foglalkozott-e a kormány Peter Tufo nagykövet Orbán Viktort élesen bíráló közleményével (sic!) - a kormányszóvivő azt válaszolta, hogy sem az Egyesült Államok, sem más ország nagykövete semmiféle közleményt nem adott ki, s hivatalos nyilatkozatot sem juttatott el a kormányhoz, tehát nem volt mivel foglalkozni.
Az sem felel meg a valóságnak, hogy a kuratóriumok kérdésében a kormány álláspontja nem módosult a bírálatok ellenére, mert a kormánynak nem volt - a médiakuratóriumok felállítása a parlament ügykörébe tartozik - és nem is lehetett álláspontja, nem létező állásponton változtatni pedig képtelenség.
Nem felel meg a valóságnak, hogy Orbán Viktor és Peter Tufo hétfőn találkoztak egy NATO-értekezleten, ahol az amerikai nagykövet egyáltalán nem bírálta a csonka kuratóriumok miatt a kormányt és a miniszterelnököt. Hétfőn ugyanis nem rendeztek NATO-értekezletet, amelyen a magyar miniszterelnök és az Egyesült Államok nagykövete találkozhatott volna. Ezzel szemben a kormányszóvivő arról tett említést az [origo] tudósítójának - és a beszélgetésben részt vevő valamennyi újságírónak -, hogy hétfőn Áder János adott ebédet a NATO- és EU-nagyköveteknek, amelyen a házelnök médiakuratóriumokról adott tájékoztatóját megnyugvással fogadták a meghívottak.
Az pedig nem több szimpla zagyvaságnál, hogy "Ha például az Egyesült Államok nagy-britanniai nagykövete azt akarná, hogy munkáspárti legyen a BBC elnöke, biztosan nem örülnének az angolok - közölte a kormányszóvivő."
Ilyet már csak azért sem közölhetett a kormányszóvivő, mert a BBC kormányzótanácsának az elnöke, Greg Dyke a Munkáspárt kampányának egyik legfőbb szponzora volt. Nagy-Britanniát Tony Blair vezetésével munkáspárti kormány irányítja, tehát az angolok többsége valószínűsíthetően örül.

Korábban:

A kormányszóvivő által helyreigazított hír (2000. március 14.).