A betonakna eltávolításánál tartanak a pusztaszőlősi földgázkútnál<br/>

Vágólapra másolva!
Pusztaszőlősön péntekre a betonakna eltávolítása lett a fő feladata az olajtársaság szakembereinek. Csütörtök délután ugyanis sikerült az égő földgázkút szájából eltakarítaniuk az utolsónak bennmaradó nagyobb tönkreégett vasszerkezetet, a munkapadot, és turbóval a maradék fémtörmeléket is kifúvatták.
Vágólapra másolva!

Bokor Csaba, a Mol Rt. ügyvezető igazgatója, aki az egy hete folyó védekezést irányítja elmondta: a munkapad kihúzását követően turbóval távolították el a tűzben, illetve az égő földgázkút szájában maradt vastörmeléket.
A repülőgép-hajtóműves szerkezet kifújta a föld alól, a tönkrement kitörésgátlón át magasba törő és lobogó gázoszlop körül elszórtan bennmaradt kisebb vasszerkezeteket.

Az 1.250 méter mélységben lévő - a részvénytársaság gáztartalékának a majdnem tíz százalékát (hazai kitermelésből és Oroszországból beszerzett földgázt) rejtő, 260 millió köbméteres - homokkő gáztárolóból hangsebességgel kitörő és égő gázoszlop megfékezésének az utolsó műveletei következnek. "Pénteken a kút szájában, a kitörő gáz körül lévő két méter mély betonakna kívülről történő szétbontása a feladat" - mondta Bokor.
A veszélyes művelethez át kellett telepíteni az égő kút másik oldalára a védelem bázisát, mert időközben megfordult a szél.

(MTI)

Korábban:

(2000. augusztus 23.)