Karancsi Tibor rokkantnyugdíjas lett<br/>

Vágólapra másolva!
A Belügyminisztérium szeptember 4-én baleseti járadékot állapított meg Karancsi Tibor rendőr századosnak. Azt is megállapították, hogy Karancsi 67 százalékos munkaképesség-csökkenés miatt rokkantnyugdíjra jogosult.
Vágólapra másolva!

Az etikai eljárás nyomán 1999 szeptemberében felmentett szeghalmi rendőrtiszt korábban elmaradt illetménye és járadékai megfizetése mellett visszahelyezését is kérte, de ez utóbbitól a rokkantnyugdíjazás hírére elállt.

Karancsi Tibor neve akkor vált ismertté, amikor a nyilvánosság előtt is szólt a Békés megyei, elsősorban szeghalmi rendőrök, illetve az olajbűnözők közti feltételezett kapcsolatokról. Ezután a parlament Pallag László kisgazda országgyűlési képviselő által vezetett olajbizottsága is meghallgatta a rendőrtisztet. A tárgyaláson elhangzott, hogy Karancsi Tibort szolgálaton kívüli magatartása miatt tartotta alkalmatlannak a hivatásos szolgálatra a szeghalmi rendőrkapitányságon alakított etikai bizottság. A háromtagú bizottság vezetője, Berke Imre rendőr alezredes, a kapitányság akkori vezetője, egyik tagja Kucsera Lajos rendőr alezredes, a bűnügyi osztály akkori vezetője, másik tagja pedig a szintén a kapitányságon dolgozó K. I. százados volt, aki viszont elfogultságot jelentett be, de a kapitányságvezető utasítására mégis be kellett ülnie a bizottságba.

Karancsi Tibor a tárgyaláson nemcsak a bizottság összetételét kifogásolta, de kétségbe vonta az egész, felmentéséhez vezető etikai eljárás tisztaságát is. "Az eljárás célja az volt, hogy a szeghalmi kapitányság egyes vezetői megszabaduljanak tőlem, hiszen tisztában voltak azzal, hogy rájuk nézve terhelő adatok vannak a birtokomban" - mondta Karancsi Tibor.

A munkaügyi bíróság a következő tárgyalásra tájékoztatást kér az ügyészségtől a Karancsi Tibor feljelentése nyomán Berke Imre, Kucsera Lajos, illetve a jelenlegi Békés megyei rendőr-főkapitány
ellen folyó büntetőeljárásokról. A következő tárgyalásra másodrendű alperesként idézte meg a Békés Megyei Rendőr-főkapitányságot, illetve tanúként hallgatja meg K. I.-t, az etikai bizottság harmadik tagját.

A rokkantnyugdíjjal, illetve a 67 százalékos munkaképesség- csökkenéssel összefüggésben a tárgyalást követően Karancsi Tibor elmondta: az egészségi állapotát tekintve ugyan nincs oka panaszra, azonban a rendőrséghez már nem valószínű, hogy valaha is visszatérhet.

(MTI)