Az államtól kérnek segítséget a pusztaszőlősiek, ha a MOL Rt. nem kártalanítja őket<br/>

Vágólapra másolva!
A Mol Rt. által felkért kárszakértők véleménye szerint - legalábbis ez jutott ez érintettek tudomására - javarészt megalapozatlanok azok a kárigények, amelyeket a 82. napja tomboló pusztaszőlősi földgázkitörés okozta károsodások miatt nyújtottak be a környező településeken élők. A település polgármestere úgy véli, ha a cég nem kártalanítja a kitörés miatt megrongálódott házak tulajdonosait, az érintettek már csak az állam segítségére számíthatnak.
Vágólapra másolva!

''Ha a cég elzárkózik a kárigények kielégítésétől, az önkormányzatok, illetve az érintett lakosok kénytelenek lesznek az államhoz fordulni segítségért, mert a károsulataknak nincsenek millióik az újabb, remélhetőleg alaposabb kárfelmérés megrendelésére" - fogalmazott Csürhés István polgármester.

Pusztaszőlősön és környékén (Kaszaperen, Tótkomlóson, Pusztaföldváron és Kardoskúton) mintegy hétszáz ingatlan megrongálódását jelentették be augusztus tizennyolcadika, a szőlősi 34. számú földgázkút kitörésének kezdete óta. Kaszaperen és a hozzá tartozó kis faluban, Pusztaszőlősön kétszázötven ház megrongálódása miatt kértek a lakosok kártalanítást. Csürhés István polgármester tudomása szerint a kétszázötven házból csak két kaszaperi ingatlan megrongálódását írták a kárszakértők a gázkitörés számlájára, mert véleményük szerint a többi ház falának a megrepedése nem hozható összefüggésbe a gázkitöréssel.

''Hogyan lehetséges, hogy a kitöréstől négy kilométerre fekvő Kaszaperen károsodhattak, a tönkrement gázkúttól nyolcszáz méterre lévő szőlősi házak viszont nem emiatt rongálódtak meg?" - tette fel a kérdést Kaszaper első embere. Csürhés István szerint az államnak, illetve a katasztrófavédelemnek lépnie kellene, hogy mielőbb, még a tél beköszönte előtt rendeződhessen a pusztaszőlősi földgázkitörés miatt keletkezett lakossági károk ügye.

(MTI)