Elbocsátották a Szent István Kórház plasztikai osztályának vezető főorvosát<br/>

Vágólapra másolva!
Elbocsátották a Szent István Kórház égés- és plasztikai sebészeti osztályának a főorvosát, mivel több ízben meghamisította a betegdokumentációt, és szépészeti műtéteket korrekciós plasztikai operációknak tüntetett fel. A kórházat ebből fakadóan több millió forintos kár érte. Az osztály tíz orvosa közül három nem tartotta be a szervezeti és működési szabályzatot.
Vágólapra másolva!

Elbocsátással zárult Csorba Évának, a Szent István Kórház égés- és plasztikai sebészeti osztályának vezetőjével szemben januárban indult fegyelmi eljárás - közölte Molnár Lajos, az intézmény főigazgató-főorvosa csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.

Mint mondta, a másik fegyelmi eljárásba vont orvos, Bene Ruzsena, az osztály helyettes vezetője esetében nem született fegyelmi döntés, mivel az orvosnő a fegyelmi tanács korábbi ülésein és szerdán sem jelent meg.

Hozzátette: a jogszabályok szerint a jövő héten Bene Ruzsena távollétében is dönthet a fegyelmi tanács.

A főigazgató elmondta: a fegyelmi vizsgálatot azért indította az osztály főorvosával és helyettesével szemben, mert esetükben a szervezeti és működési szabályzat betartásának múlt év végi ellenőrzése a betegdokumentációk vezetésében szabálytalanságot tárt fel.

Molnár Lajos utalt arra, hogy a múlt esztendőben a kórház lehetővé tette: az orvosok az égés- és plasztikai sebészeti osztály új műtőjében magánvállalkozóként esztétikai operációkat végezhessenek, így kiegészítve alacsony közalkalmazotti fizetésüket.

Hangsúlyozta: az osztály szervezeti és működési szabályzata a szakmai előírások mellett azt célozta, hogy élesen elkülönüljön a közalkalmazotti és a vállalkozói minőségben végzett orvosi munka.

A főigazgató közlése szerint a vizsgálat során többek között olyan dokumentációk kerültek elő, amelyek szépészeti műtéteket korrekciós plasztikai operációknak tüntettek fel.

Hozzáfűzte: több esetben hiányoztak azok a nyilatkozatok, amelyek szerint a betegek tudatában voltak annak, hogy nem a kórház orvosa, hanem magánorvos végzi el rajtuk a beavatkozást.

Molnár Lajos szerint az osztály tíz orvosa közül a szabályzatot összességében hárman nem tartották be.

Közülük az egyik egy múlt év tavaszi hasonló ellenőrzés után - közös megegyezéssel - távozott a kórházból.

A főigazgató megjegyezte: Csorba Éva és Bene Ruzsena decemberben nem élt a nyugdíjba vonulás, illetve a távozás lehetőségével, így januárban megindították velük szemben a fegyelmi eljárást.

Molnár Lajos közölte: már a fegyelmi eljárás megindítása után ítélte jogerősen több mint 20 millió forintos kártérítésre a Szent István Kórházat a bíróság az égési osztályán végzett esztétikai műtétek következményei miatt.

- A kórházzal szemben - ugyancsak szépészeti műtétek eredményei miatt - több kártérítési per folyik jelenleg is.

Molnár Lajos leszögezte: a kártérítéseket voltaképpen azért a kórháznak kell kifizetnie, mert az intézmény fejléces nyomtatványain vezették az említett orvosok a magánbetegeik dokumentációját.

Molnár Lajos elmondta: az osztályon végzett szépészeti operációk után az orvosok műtőbérleti és anyagköltséget fizettek a kórháznak.

Ennek nagyságát úgy érzékeltette, hogy a fegyelmiben érintett két orvos az öt hónap alatt elvégzett 60 műtét után 2,5 millió forintot fizetett a kórháznak.

A főigazgató ismeretei szerint a szépészeti műtétek díjazása 200 ezer forintnál kezdődik.

Molnár Lajos jelezte: más eljárás tárgya lesz majd, hogy az osztályon megtalált dokumentumok szerint Csorba Éva 83 beteget vett táppénzes állományba, holott erre nem volt jogosultsága.

A sajtótájékoztatón az újságíróknak szétosztották azt a szerdai keltezésű dokumentumot, amelyben a kórház főorvosi kollégiumának tagjai egyetértésüket fejezik ki az intézményen belüli közalkalmazotti és magánorvosi praxis szigorú elhatárolására irányuló főigazgatói törekvésekkel.

(MTI)