Funk Sándor kártérítést kér az 1998-as rendőri intézkedések miatt<br/>

Vágólapra másolva!
Funk Sándor főorvos ellen tavaly indult nyomozás, amikor több személy azt állította: Funktól vett kábítószerpótló tablettát. A főorvos kártérítést kér a durva bánásmód miatt. Veér András, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet vezetője tanúként azt állította: Funk depresszióját a rendőri intézkedések okozhatták.
Vágólapra másolva!

"A rendőri intézkedések okozhatták a Funk Sándor főorvosnál kialakult szorongásos depresszív állapotot, amelyben öngyilkosságra utaló jegyek is megjelentek" - vallotta tanúmeghallgatásán Veér András, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet vezetője kedden a Fővárosi Bíróságon.

Funk az őrizetbe vétele során elszenvedett durva bánásmód, illetve a személyét érintő nyilvános rendőrségi bejelentések miatt indított pert a Budapesti Rendőr-főkapitányság ellen, 1 millió forintos kártérítést és annak kamatait kérve.

Az ügy előzményei egy évvel korábbra nyúlnak vissza: Berta Attila dandártábornok, Budapest akkori rendőr-főkapitánya egy sajtótájékoztatón elmondta, hogy egy rendőrségi akció során több heroinnal kereskedő személyt fogtak el. Egyikük beszélt a doktorról, akitől szerinte Depridol nevű kábítószerpótló tablettát vásárolt, de időközben más ügyek szereplői is említést tettek a főorvos ilyen jellegű tevékenységéről.
Az V.-VIII.-XIII. Kerületi Ügyészség azonban 1998 szeptemberében megszüntette a főorvos elleni nyomozást.

Veér András a keddi tárgyaláson elmondta: az 1970-es évek óta ismeri az addiktológus főorvost, akit úgy emlékszik, 1998-ban vizsgált meg. Funk akkor szorongásos depressziós állapotban volt, és felvetődtek enyhe paranoiás, gyanakvásos tünetek is. Veér szerint ezek összefüggtek a vizsgálat előtt néhány nappal vagy héttel bekövetkezett eseményekkel.

A pszichiáter elmondta, hogy a kezelés már egy hét alatt mutatta hatását, a beteg állapota javult, gondolkodásmódjában megszűnt a gyanakvás, fizikai állapota viszont még mindig gyenge volt.

A főigazgató szólt arról is: kezdettől fogva figyelemmel kísérte Funk onkológiai jellegű betegségét, és semmi jel nem mutatott arra, hogy az okozta volna a pszichés zavarokat. Kérdésre válaszolva közölte, hogy a büntetőeljárás indítása után a betegek és a hozzátartozók egy része elpártolt a főorvostól, viszont a szakma jelentős hányada továbbra is támogatta őt.

A következő tárgyalást az ügyben április 19-én tartják a Fővárosi Bíróságon.

(MTI)