Kétszer is leszavazta a Fideszt az Országgyűlés<br/>

Vágólapra másolva!
1999 júniusa óta negyedszer próbálta napirendre vetetni az SZDSZ azt a javaslatát, amely a Magyar Fejlesztési Bank és a Postabank konszolidációját vizsgáló bizottságról szól. Kuncze Gábor és Szalay Gábor szabad demokrata képviselők ma érték el a legjobb eredményt, a 121 szavazat azonban ismét kevés volt.
Vágólapra másolva!

Dán János az ellenzékkel
szavazott

Először 1999 júniusában, majd tavaly júniusban és decemberben került a Parlament elé az indítvány és minden alkalommal több igen szavazatot kapott, mint előzőleg. Először 85, a második alkalommal 93, a harmadik esetben 117, most pedig 121 képviselő szavazott arra, hogy az Országgyűlés vegye napirendre az indítványt. Köztük volt az SZDSZ, az MSZP és a MIÉP minden képviselője, illetve egyetlen kormánypárti honatya, Dán János nemrég megválasztott kisgazda frakcióvezető-helyettes. A kormánypártokból tartózkodott Szeged fideszes képviselője, Rákos Tibor, egy kisgazda honatya, Kurucsai Csaba, illetve három MDF-képviselő, Csáky András, Csapody Miklós és Kelemen András. A függetlenek közül Kupa Mihály és Hortobágyi Krisztina szavazott igennel.

A kormánypárti képviselők közül ugyanezek tartózkodtak egy másik szavazásnál is, amely a szocialista Keller László és Kósa Ferenc javaslatáról szólt. Keller és Kósa a Magyar Televízió gazdálkodásának ellenőrzéséről nyújtott be indítványt, a Ház azonban ezt sem vette napirendre. Dán János itt csak tartózkodott, csakúgy mint Rákos Tibor és Kurucsai Csaba illetve az előző szavazásnál is tartózkodó három MDF-es honatya. Tartózkodott ezúttal a teljes MIÉP-frakció is, illetve az MSZP-s Szűrös Mátyás, aki gyakorlatilag többet szavaz saját frakciója ellene mint vele.

Az Országgyűlés hétfői ülésének egyik érdekessége volt még, hogy Farkas Sándor, a mezőgazdasági bizottság elnöke leszavazta a saját maga által aláírt indítványt, amely "A mezőgazdasági termelők beszállítói biztonságát garantáló rendszer létrehozásáról" címet viseli. Az indítványt a mezőgazdasági bizottság nyújtotta be, és a teljes Fidesz-frakció - köztük Farkas és a bizottság fideszes tagjai - a napirendre vétel ellen szavaztak. Az MDF megosztott volt, rajtuk kívül minden frakció megszavazta az indítványt, így a javaslat a kormánytöbbség és az előterjesztő akarata ellenére került napirendre. Ugyanez történt két kisgazda képviselő, Tóth Imre és Hanó Miklós indítványa esetében ("A mezőgazdasági termelőket sújtó rendkívüli aszálykár kárenyhítési lehetőségeinek vizsgálatáról"), amelyet szintén a Fidesz akarata ellenére vett napirendre a Ház.

[origo]

Ajánló: