Vágólapra másolva!
A Magyar Rádióban előreláthatólag a héten kiírják az újabb - immár negyedik - elnöki pályázatot. A korábbi három eredménytelen maradt, nem volt olyan jelölt, akire a kuratórium kétharmada szavazott volna. Az új jelöltet már új kuratórium választja, mert a régi mandátuma lejár. A rádióban tiltakoznak amiatt, hogy a Vasárnapi Újság egyik munkatársát, Stifner Gábort nevezték ki a Kossuth adó belpolitikai szerkesztőségének vezetőjévé.
Vágólapra másolva!

Várhatóan csütörtökön írja ki a Magyar Rádió újabb elnöki pályázatát az MR Közalapítvány kuratóriuma. Tavaly augusztus óta - amikor lejárt Hajdu István mandátuma - ez immár a negyedik kísérlet lesz. A pályázat már a kuratórium elnökségének múlt heti ülésén is napirenden volt, Szadai Károly kérésére mégsem írták ki. A testület elnöke azt kérte a tagoktól, nézzék át kiírás szövegét, mert elképzelhető, hogy egyes részei, feltételei is közrejátszottak a sorozatos elnökválasztási sikertelenségben.

Bár több mint fél éve nincs elnöke a Magyar Rádiónak, Szadai szerint nem igaz, hogy ex lex állapot lenne, mint ahogy azt Lendvai Ildikó szocialista médiaszakértő állította. A kuratórium elnöke szerint a legutóbbi eredménytelenségért a civil kurátorok felelősek, mert leszavazták Marinovich Endrét, noha előzetesen még egyetértettek jelölésével. Szadai úgy véli, a testület egy részének állt érdekében, hogy ne válasszanak elnököt, szavai szerint "azoknak, akik azért sírnak, hogy miért nincsen itt Prága". Az új elnökről egyébként új kuratórium szavaz, hiszen a jelenlegi megbízatása a hónap végén lejár.

Közben a Magyar Rádióban - a Népszava értesülései szerint - aláírásgyűjtés indult, mert a múlt héten Stifner Gábort nevezték ki a Kossuth adó belpolitikai szerkesztőségének vezetőjévé. Lendvai Ildikó szerint elképesztő ötlet, hogy a politikai hírműsorokért olyan ember feleljen, aki a közszolgálati normák megsértéséért legtöbbet elmarasztalt Vasárnapi Újság munkatársa. (Tavaly tavasszal készült felmérés a rádió hír- és riportműsorairól. Ebben az összes vizsgált műsor közül egyedül a Vasárnapi Újságot marasztalták el szinte minden pontban, így az objektivitás hiányáért is.) A választás azt jelzi - vélte az MSZP elnökhelyettese -, hogy a rádió illetékes döntéshozói a kiegyensúlyozott tájékoztatás helyett a sok vonásában szélsőséges politikai gondolkodás normáit akarják általánossá tenni a politikai műsorokban.

(Népszava)

Ajánló:

Korábban:

(2001. március 1.)