A Kaptár-csoportot vetik be az ingatlancsalók ellen<br/>

Vágólapra másolva!
Július elsejével hoznak létre egy új nyomozóegységet a BRFK-n. A Kaptár-csoport feladata az ingatlancsalásokkal kapcsolatos ügyek felderítése. A csoport élére a BRFK vagyonvédelmi osztályának vezetője kerül, többi tagjának kiválasztása még folyamatban van.
Vágólapra másolva!

Kaptár-csoport néven önálló nyomozóegységet hoz létre július elsejével az ingatlancsalások visszaszorítására a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) - közölte a BRFK sajtóosztályának vezetője. Samu Attila elmondta, hogy a 16 fős nyomozócsoport létrehozásáról május elején intézkedett Budapest rendőrfőkapitánya.

A Kaptár-csoport élére Sári Mónika rendőr őrnagy, a BRFK vagyonvédelmi osztályának vezetője kerül, azonban a nyomozócsoport többi tagjának kiválasztása még jelenleg is folyik, csakúgy, mint a nyomozócsoport feladattervének meghatározatása.

Samu Attila kiemelte, hogy a rendőrségnek nincs bizonyítéka a sajtó által előszeretettel lakásmaffiának nevezett csoportokról. A Népszabadság csütörtöki száma szerint a lakásmaffiára még 1996-ban hívta fel a rendőrség figyelmét Gönczöl Katalin, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa. Pintér Sándor akkori országos rendőrfőkapitánynak írt levelében az ombudsman akkor még csak azt kérte, hogy az ORFK végezzen célvizsgálatot azokban a szabálysértési és bűnügyekben, amelyeknek a sértettjeit erőszakkal, vagy valamilyen trükkel fosztották meg lakásuktól.

Az ORFK bűnügyi főigazgatójának 1996. március 28-án kelt válaszleveléből kitűnt, hogy akkor már országosan 13 lakásmaffia-ügyben nyomozott a rendőrség. A Pesti Központi Kerületi Bíróság tavaly decemberben kezdett tárgyalni egy ügyet, amelynek elsőrendű vádlottja többek között azért áll a bíróság előtt, mert a vádirat szerint három társával együtt két lakás tulajdonosát fogva tartással vett rá az adásvételi szerződés aláírására.

Ebben a büntetőügyben a vádlottak padján ül három ügyvéd is, akik a vádirat szerint a szerződéseket úgy ellenjegyezték, hogy nem ellenőrizték a kifizetéseket, illetve az eladók szándékát.

Dávid Ibolya igazságügy miniszter egy 1999 novemberi közjegyzői kollokvium megnyitóján tartott beszédében utalt egy esetre, amikor egy budapesti közjegyzőnő szembeszökően gyanús módon működött közre a lakásmaffia tevékenységében. Ezzel kapcsolatban a miniszter asszony elmondta, hogy a közjegyzők iránti közbizalom fennmaradása érdekében a rendelkezésére álló jogi eszközök teljes szigorával fog fellépni, ha csak a gyanúja is felvetődik annak, hogy egy közjegyző bűncselekménybe keveredik

(MTI)