Vágólapra másolva!
A hét elején találkozik Abu Mohamed a védőjével. A székesfehérvári alvilág egyik vezetőjeként ismert, már két éve előzetes letartóztatásban lévő jordán férfinek a székesfehérvári maffiakapcsolatokkal gyanúsított hatósági személyek ügyében elrendelt nyomozással összefüggésben van mondandója.
Vágólapra másolva!

Hétfőn, de legkésőbb kedden találkozik védőjével Abu Mohamed. A jelenleg előzetes letartóztatásban jogerős ítéletét váró jordán férfi a székesfehérvári maffiakapcsolatokkal gyanúsított hatósági személyek ellen a hét elején elrendelt nyomozással kapcsolatban kíván beszélni ügyvédjével.

Mint ismeretes, Polt Péter legfőbb ügyész és Orbán Péter országos rendőrfőkapitány bejelentette: tíz év óta először sikerült egy, az igazságszolgáltatásba férkőzött bűnözői kört leleplezni. A hónapokig tartó titkos információgyűjtés után, kedden rendelt el az ügyben nyomozást a mindössze néhány hete felállított Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal. A bejelentés húsz személy érintettségéről szólt. A mai napig 11 előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottja van az ügynek. Bűnszövetségben elkövetett hivatali visszaéléssel és vesztegetéssel, bűnpártolással, valamint államtitoksértéssel rendőröket és volt rendőrt, ügyészt, ügyészségi nyomozót, büntetés-végrehajtási tiszthelyettest, valamint egy ügyvédet és egy civil személyt gyanúsítanak.

A Népszava úgy tudja, a nyomozóhatóság vádalkuval szerzett információja áll a székesfehérvári rajtaütés hátterében. Hivatalosan meg nem erősített értesülésünk szerint az alku egy, a székesfehérvári alvilágot uraló, Abu Mohamed vezette bűnszervezettel közeli kapcsolatban álló személytől származik.

Abu Mohamed 1999 decemberétől ül jó néhány társával együtt előzetes letartóztatásban. A jordán férfit áprilisban bűnszövetségben elkövetett zsarolás, csalás miatt nem jogerősen hétévi börtönbüntetésre ítélte a Fejér Megyei Bíróság. Az elsőfokú ítélet szerint az Abu Mohamed vezette csoport például a Chilkó és Császár Magánnyomozó-iroda segítségével szerzett személyes adatokkal zsarolta és félemlítette meg áldozatait, de megfelelő díjazás fejében követeléseket is érvényesítettek, vagyoni vitákat rendeztek. Az iroda ügyvezetője, Szalay Antal egykori rendőrtiszt két évet kapott. Őt egyébként nem jogerősen többrendbeli államtitoksértés miatt kétévi börtönbüntetésre is ítélték.

De nem ez az egyetlen rendőri szál, ami a fehérvári alvilághoz vezet. Az Abu Mohamed és társai ellen indított maffiaperben az egyik vádpontban egy akkor aktív rendőrről is említést tesz az ítélet. E szerint 1999 novemberében V. Rudolf rendőr zászlós családi vitához érkezett, ahol Abu és társai is jelen voltak már. Szó nélkül végignézte, ahogy megverik az erősen ittas sértettet, akit később a zászlós ittas vezetésért elő is állított.

A Székesfehérváron maffiózókat mentegető hatósági személyek ügyében indított nyomozás két gyanúsítottja is szereplője az áprilisban első fokon befejeződött maffiapernek. G. Ildikó ügyvédnő - akit most háromrendbeli vesztegetéssel gyanúsítanak - képviselte a most szintén letartóztatott, vesztegetéssel vádolt M. Ákost. A férfi nyolcadrendű vádlottja volt az Abu-pernek és egy év két hónapot kapott.

(Népszava)